Kategoriler
Haberler

Tam gün yasası doktorlarımızın aleyhine değil

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilen tam gün yasası ile ilgili kanun hakkında gerekçeli kararı beklediklerini ifade etti. Tamer, kanun maddesinin mecliste yeniden görüşüleceğini belirterek, “Tam gün yasası doktorlarımızın aleyhine değil.” dedi.

 

AK Parti Kayseri Milletvekilleri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yatan hastaları ziyaret etti. Meclisin tatile girmesiyle birlikte Ramazan ayı boyunca seçim bölgelerinde çeşitli etkinliklere katılan AK Parti Kayseri Milletvekilleri Ahmet Öksüzkaya, İsmail Tamer il yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi kulak burun boğaz, fizik tedavi, göğüs hastalıkları, yoğun bakım, endokrinoloji ve metabolizma servislerindeki yatan hastalara ziyarette bulunarak, sorunlarını dinledi.

 

Ziyaret hakkında bir açıklama yapan Milletvekili İsmail Tamer, “Ziyaretimizin amacı varsa hastanenin problemlerini dinleyerek, çözüm bulmak, hemde hastaları ziyaret etmek. Daha öncede olduğu gibi her türlü problemlerinizi çözmeye hazırız. Son günlerde de tam gün yasası karmaşası söz konusu idi. Anayasa mahkemesi tarafından iptal edilen tam gün yasası, Adalet Bakanlığı ile ilgili bir yasanın içerisinde geçiyordu. Anayasa mahkemesi usul yönünde tam gün yasasını tekrar iptal etti. Gerekçeli karar henüz açıklanmadığı için, net bir şey söylemekte yanlış olur ama, bu yasa tekrar meclise gelecektir. Düzeltilip tekrar meclisten çıkacaktır. Bu yasa hocalarımızın aleyhinde olacak bir yasa değildir. Belirsizlik ortamında sıkıntı yaşanıyordu. Yasanın çıkmasıyla birlikte o belirsizlikte ortadan kalkmış oldu.” şeklinde konuştu.

 

Milletvekili Ahmet Öksüzkaya da, “Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yatan hastaları ziyaret ettik. Kayseri’yi sağlık konusunda diğer illerle kıyasladığımızda, son derece başarılı illerimizden bir tanesi. Hocalarımız başta olmak üzere hastane çalışanları başlı başına büyük gayret gösteriyorsunuz. Sağlık konusunda vatandaşlarımızın memnuniyeti hat safhalara ulaştı. Bir çok ülke ile kıyasladığımızda Türkiye’nin sağlık sistemi, gerçekten imrenilecek durumda. Vatandaşlarımız bir çok sağlı hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanabiliyorlar. Bu konu devlet imkanları ile de alakalı. Bu konuda kaynak bulunması da son derece önemli.” dedi.

 

Erciyes Üniversitesi Başhekimi Prof. Dr. Kudret Doğru ve başhekim yardımcıları ile birlikte hastaları ziyaret eden milletvekilleri, hastane ile ilgili de bilgiler aldılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.