Kategoriler
Haberler

TİKA Başkanı Serdar Çam Aşkabat’da Sağlık Fuarı’nda

Türkmenistan’a gelen Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Başkanı Serdar Çam, Aşkabat’ta düzenlenen Sağlık-2012 konulu uluslararası fuara katıldı.

Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat, uluslararası sağlık fuarına ev sahipliği yapıyor. Türkiye başta olmak üzere Almanya, ABD, Avusturya, Bulgaristan, Hindistan, Çin, İsveç, Rusya gibi birçok ülkeden çok sayıda şirket, fuarda stant açtı.

 

Türkiye’den şirketlerin yer aldığı fuara, TİKA Başkanı Serdar Çam ve beraberindeki heyet de katıldı. Aşkabat’taki Sergi Köşkü’nde düzenlenen fuarın açılış töreninde, Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov’un mesajı okundu.

Aralarında TİKA Başkanı Serdar Çam’ın da bulunduğu resmi heyet, açılış töreninin ardından fuarı gezdi. Fuara katılan şirketlerden bilgi alan Türkmen heyeti, sağlık alanındaki son gelişmeleri yakından tanıma fırsatı buldu. Fuarda Türkiye’yi temsilen katılan şirketlerin standları yoğun ilgi gördü.

 

Fuara katılan Çam, Aşkabat temasları kapsamında üst düzey Türkmen yetkililerle bir araya gelecek.

TİKA Türkmenistan Program Koordinasyon Ofisi, 10 Ağustos 1993 tarihinde TİKA’nın ilk yurtdışı ofisi olarak Aşkabat’ta açılmıştı.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.