Kategoriler
Haberler

WHO, kansere dikkat çekmek için kurulan organik köye destek olacak

Burdur ‘da kansere dikkat çekmek için köy kuran Veteriner Hekim Öztürk Sarıca’ya bir destek de Dünya Sağlık Örgütü’nden (WHO) geldi.

 

Burdur’da iki dedesi ve babasını kanserden kaybeden, annesi de kanserle yaşam savaşı veren Veteriner Hekim Öztürk Sarıca, Karakent köyü yakınlarındaki 100 dekar arazide, 1 milyon dolara, sigara ve alkolün yasak olduğu, tamamen organik ürünlerin kullanıldığı minyatür köy kurdu.

 

Dünya Sağlık Örgütü’nden Lisinia’yı ziyarete gelen Polonya’dan Uzman Dr. Magledelana Patrulesa ve Fransa’dan Uzman Dr. Jean Pierre Landt, projeye destek olacaklarını belirtti. Türkiye’de Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM)’nin çalışmalarını incelemek için gelen WHO üyeleri, Lisinia’da incelemelerde bulundu. Öztürk Sarıca tarafından gösterim salonunda sunum yapıldı. Sinevizyonda kanser nedenleri ve kanserden dünyayı kurtarma yolları anlatıldı.

 

Çalışmaları yerinde gören Uzman Dr. Jean Pierre Landt maddi yardım kabul etmeyen Lisinia projesine destek olacağını ifade etti. Lisinia’da yetiştirilen doğal gıdaları da tadan ekip, projenin dünyaya örnek olacağını belirtti. Ziyaretçiler, tedavi elden hayvanları da inceledi. Minyatür köyü gezen ziyaretçilere sertifika verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.