Kategoriler
Duyurular Haberler

1. İzmir Göğüs Hastanesi Günleri 24-25 Ağustos’ta

24-25 Ağustos günlerinde ‘1. İzmir Göğüs Hastanesi Günleri’ düzenlenecek. Başhekim Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu, verilen sağlık hizmetinin yanında eğitimlere de önem verdiklerini, Türkiye’nin çeşitli illerinden 100’ün üzerinde doktorun eğitimler için geleceğini söyledi.

İzmir Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları Ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ‘1. İzmir Göğüs Hastanesi Günleri’ 24- 25 Ağustos günlerinde düzenleniyor. Hastane Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu, Amerika ve Polonya’dan katılım yapacak hocaların, kendi alanlarında yeni bir tedavi yöntemini keşfettiklerini ve bu bilgileri diğer katılımcı doktorlar ile paylaşacaklarını söyledi. Eğitim ve araştırma hastanesi olarak, bu tarz eğitimlere önem verilmesini söyleyen Başhekim Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu, “İnsanlara sağlık hizmeti vermemizin yanında eğitici bir pozisyonumuzda var. Ücretsiz olan bu eğitimlere Türkiye’nin her yerinden 100’ün üzerinde doktor katılım yapacak. 6 konuşmacı hocamızın 2’si ilk defa Türkiye’ye gelen ve kendi alanlarında yeni bir tedavi yöntemini keşfeden hocalar. Polonya’dan gelecek Prof. Dr. Marcin Zielinski, ameliyathaneden canlı yayın ile katılımcı doktorlara uyguladığı tekniği anlatacak. Amerika’dan gelecek Prof. Dr. Charlie Strange, maket üzerinde keşfettiği tekniği gösterecek” dedi.

Eğitimler faydalı olacak

Başhekim Doç. Dr. Erbaycu, Koah hastalığında bazen akciğerlerde baloncuklar oluşabildiğini, bu baloncukların akciğere baskı yapması nedeniyle ameliyatla alınması gerektiğini söyledi. Doç. Dr. Erbaycu, “Amerika’dan gelecek Prof. Dr. Charlie Strange, endoskopik olarak içeri girip, baloncuğu kitliyor. Yerliştirilen kilit mekanizması ile büyük ameliyata gerek kalmıyor. Prof. Dr. Strange, bu yöntemi maket üzerinde nasıl uyguladığını anlatacak. Bu rahatsızlığı olan 4-5 hastamızı yerinde değerlendirecek, filmlerini görecek ve uygun olması durumunda ilerleyen günlerde biz de bu yöntemi kendi hastanemizde hastalarımıza uygulayacağız” dedi. Polonya’dan gelecek Prof. Dr. Marcin Zielinski’nin ise özellikle akciğer kanserli hastalarda ortaya çıkan lenf bezinin daha küçük bir kesi ile daha basit bir şekilde nasıl uyguladığını, ameliyathaneden canlı yayın ile anlatacağını söyleyen Başhekim Erbaycu, katılımcılar için 2 gün sürecek bu eğitimlerin çok faydası olacağını belirtti.  ‘1. İzmir Göğüs Hastanesi Günleri’nde Prof. Dr. Recep Savaş, Doç. Dr. Ufuk Yılmaz, Doç. Dr. Emel Yılmaz ve Doç. Dr. Soner Gürsoy’da konuşma yapacak.

Nihal Işık- Haber Ekspres Gazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.