Kategoriler
Haberler

Ambulans 9 dakikada olay yerine ulaşmış

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde Cumartesi günü tavla turnuvasında yaşanan üzücü olayda hayatını kaybeden Richard Lukas’a sağlık görevlilerinin 9 dakika sonra müdahale ettiği öğrenildi. Ölen kişinin kalp krizi geçirmediğine dair iddialarını ise Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü Acil Servis Hizmetleri Şube Müdürü Barış Fidan cevap verdi.

 

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü Acil Servis Hizmetleri Şube Müdürü Barış Fidan, geçen cumartesi günü saat 15.40’da bayılma vakası olduğu gerekçesiyle yapılan ihbar üzerine 9 dakika sonra olay yerine sağlık ekiplerinin gittiğini belirti. Olayda hayatını kaybeden Richard Lukas’ın arkadaşları tarafından olayın “Bayılma” olarak nitelendirildiğini ancak şahsın kalbinin durduğunun tespit edildiğini söyledi.

 

Fidan açıklamasında, “Hasta kontrol edildiğinde kalbi durmuş ve hemen kalp masajı yapılmış. Cihazlarımız son model olduğu için kalp masajı yapılırken vücudunda yanmalar oluşur. Hastanın arkadaşları ‘Bu bayılma, kalbi çalışıyor, neden kalp masajı yapıyorsunuz?’ diye ekiplere tepki göstermişler. Sağlık görevlileri de hastanın kalbinin durduğunu ve onun için kalp masajıyla hayata döndürmeye çalıştıklarını söylemişler. Hastayı döndürmek için çok uğraşmışlar. Hastaneye kaldırılmış ama burada da döndürülememiş. Kalp masajının çalışmadığı yönündeki iddialar doğru değil” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.