Kategoriler
Haberler

Arızalı asansör hasta yakınlarını çileden çıkardı

Mersin’de trafik kazası nedeniyle Toros Devlet Hastanesi’ne getirilen kazazede, 2 asansörün de arızalı olması nedeniyle servise çıkarılamayınca yakınlarının tepkisine neden oldu.

 

Göçmen Kavşağı’nda motosiklet kazası geçiren Ali Büyükbaş (46), ambulansla Toros Devlet Hastanesi’ne getirildi. Burada yapılan ilk müdahalesinde köprücük kemiğinde zedelenme olduğu tespit edilen Büyükbaş, tedavi için ikinci kattaki ortopedi servisine sevk edildi. Büyükbaş, birinci asansörün bozuk olması nedeniyle güçlükle çalışan diğer asansörle servise çıkarılarak yatışı sağlandı. Ancak Büyükbaş’ın mide bulantısı şikayetinin devam etmesi ve yakınlarının ısrarı üzerine, çekilen ikinci filmde kafatasında çatlak çıktı. Büyükbaş tekrar ikinci kattaki servise sevk edildi. İddiaya göre, asansörün birinin sürekli çalışmaması, diğerinin de zaman zaman arıza yapması nedeniyle sedyede dakikalarca bekleyen kazazede bir türlü servise çıkarılamadı. Görevlilerin kazazedeyi bodrum kata götürüp oradan çıkarma çabaları da sonuç vermeyince yakınlarının tepkisine neden oldu. Asansöre zarar veren yakınları, duruma öfkelenerek kazazedeyi çağırdıkları ambulansla Mersin Devlet Hastanesi’ne götürdü.

 

Kazazede yakınlarından Gökhan Sözen, “Bizim hastamız trafik kazası geçirdi ve kafasında çatlak var. Köprücük kemiği kırık denildi. Bu şekilde asansörle ikinci kattaki servise çıkarmak zorundayız. Hastanede bulunan iki asansör de çalışmıyor. Hastamın durumu çok ağır olsa belki de asansör yüzünden hastamızı kaybedeceğiz.” diye konuştu. Hastasının bodrum kattaki çöplüğün arasından asansöre sokulmaya çalışıldığını ifade eden Sözen, “Yukarıdan biri kalp krizi geçirse aşağıya indiremeyecekler.” ifadesini kullandı.

 

Asansörün birinin hiç çalışmadığını belirtilen Toros Devlet Hastanesi yetkilileri ise arızalanan ikinci asansör için de servis çağırdıklarını dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.