Kategoriler
Haberler

Bakan Akdağ: Damacanada 81 ilin sonuçları Cuma gününe kadar açıklanacak

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, damacana su denetimleriyle ilgili 81 ilden alınan numune sonuçlarının Cuma gününe kadar açıklanacağını söyledi.

 

Bakan Akdağ, Gazi Üniversitesi Hastanesi’nin Hematoloji Servisi’nin açılışına katıldı. Bakan Akdağ, tören sonrası gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Damacana sularının denetimiyle ilgili tartışmalar hatırlatılan Bakan Akdağ, “Sadece damacana değil bütün içme sularıyla ilgili orak öteden beri takiplerimiz devam ediyor. Yaz mevsimi dolayısıyla da takiplerimizi sıkılaştırdık. Dolum tesisinde sorun tespit ettiğimiz 5 firmaya yaptırım uyguladık ve bu firmaları web sitemizde teşhir ettik. Bu firmaların tespit edilen sorunları düzelmediği takdirde satış lisansının ellerinden alınmasına kadar varan yaptırımları uygulamaya devam edeceğiz.” dedi

 

Satış noktalarıyla alakalı 81 ilde yoğun çalışmalar gerçekleştirildiğini belirten Akdağ, şöyle devam etti: “Çalışmalarımızın sonucu Cumaya kadar açıklanacak. Problem görülen satış noktalarını ve satılan ürünlerin markalarını web sayfamızdan ilan edeceğiz. Ancak burada şuna özen gösterilmelidir. Satılan ürünün bir satış noktasında sorunlu çıkması o ürünün Türkiye’nin her satış noktasında sorunlu olduğu anlamına gelmez. İlgili satış noktasıyla meselenin irtibatı gösterilmeli.”

 

Akdağ, insan sağlığına zarar gelebilecek her alanda piyasa gözetimi ve denetimi sistemi adı altında çalışmaların devam edeceğini vurguladı.

 

“ÇELİK, DOYURUCU AÇIKLAMALAR YAPTI”

 

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Basın Müşaviri Ahmet Sever’in açıklamaları hatırlatılması üzerine de AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’in doyurucu açıklamalar yaptığını söyledi. Çelik, “Hüseyin Çelik partimizin MYK üyesi ve Genel Başkan Yardımcısı’dır. Bence doyurucu açıklamalar yaptı.” diye konuştu.

 

KLİNİK HASTALARA ŞİFA OLSUN

 

Gazi Hastanesi’nin Hematoloji servisinin açılışını yapan Akdağ, kliniğin hastalara şifa olmasını diledi. Akdağ şöyle konuştu: “Bakanlığımdan önce kan hastalıkları ve lösemi ile ilgili birçok çalışmada bulundum. Bu alan fedakar ve işine aşık kişilerin yürüttüğü bir alandır. Bu açılış gerçekten önemli bir açılıştır. Bu klinikte hastaların şifaya kavuşması için bütün imkanlar oluşturuldu. Ancak ön önemli faktör insan faktörü. Burada işini seven, kendini bu alana adamış uzmanlara, öğretim üyelerine, doktorlara ve hemşirelere ihtiyaç var.”

 

Kliniğin açılmasında kaynak desteği sağlayan AK Parti Milletvekili Nurettin Canikli’ye de teşekkür eden Akdağ, “Biz lösemi hastalarına geçmişle kıyaslanamayacak ölçekte hizmet verildiğine inanıyoruz. Ama daha iyisi içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sadece tıbbi ihtiyaçları değil sosyal ihtiyaçlarını da karşılamaya çalışıyoruz. Klinik hastalara şifa olsun.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.