Kategoriler
Haberler

Balcalı’da kemik iliği ve doku nakli de yapılacak

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yeşim Taşova, kemik iliği ve doku nakli için fiziki altyapıyı hazırladıklarını söyledi. Taşova, hastanenin ileriki dönemde bu nakillerin yapılacağı merkez haline geleceğini kaydetti.

 

Taşova, Cihan Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, üniversite hastanesinin bölgesel anlamda yıllardan buyana büyük hizmet verdiğini söyledi. Taşova, günde 2 bin hasta tedavisinin yapıldığı, ayda 3 bin 500’e yakın ameliyatın gerçekleştirildiği Balcalı’nın bin 200 yatağın yüzde 80’inin dolu olduğunu kaydetti. Tıp fakültesinin kendi alanında sayılı hocalarla hizmet verdiğine dikkat çeken Prof. Taşova, onların deneyim ve tecrübelerini kamuoyu ile paylaşmak istediklerine bildirdi.

 

Karaciğer ve böbrek nakli konusunda söz sahibi olduklarını anlatan Taşova, organ naklinin yanısıra, kemik iliği ve doku nakli için de fiziki altyapı hazırlıklarına başladıklarını, ileriki günlerde bu alanda da hastalara hizmet vermeyi planladıklarına dikkat çekti. Başhekim Taşova, “Bakım ve hasta hizmetleri konusunda 3. basamak bir hastanenin gereği olarak ciddi sağlık sorunları burada çözümleniyor. Randevu sistemine de geçerek vatandaşların daha kısa sürede iyi ortamlarda muayene olmasını temin etmek istiyoruz. Hocalarımızı hastalarla buluşturmak için fark ücreti de almayacağız. Projelerimiz arasında yer alan Onkoloji ve Çocuk Hastanesi için de rektörümüz Prof. Mustafa Kibar’ın teklifi var. Bu çalışmaların hayata geçirilmesi için de gayretlerimiz olacak.”

 

Prof. Dr. Taşova, hastaneye yönelik öncelikli projelerinin fiziki yapıda düzenleme olacağını anlatarak, Balcalı’nın zemin katının hastaların daha iyi imkanlarda bekleyeceği şekilde yeniden dizayn edileceğini müjdeledi.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.