Kategoriler
Haberler

Başbakan Erdoğan: Cumhurbaşkanı’nın sağlık durumu hakkında açıklama yaptı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün sağlık durumunun her geçen gün daha iyiye gittiğini söyledi. 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hava Harp Okulu’nda düzenlenen 58. Dönem Diploma ve Sancak Devir-Teslim Töreni sonrası basın mensuplarının sorularını cevapladı. Gazetecilerin soruları üzerine Başbakan Erdoğan, törene Cumhurbaşkanı Abdullah Gül adına Meclis Başkanı Cemil Çiçek’in katıldığını, kendisinin ve bakanların da hükümeti en iyi şekilde temsil ettiğini söyledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi gören Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün sağlık durumu ile ilgili soruya ise net cevap verdi. Erdoğan, “ Cumhurbaşkanı’nın sağlık durumu her geçen gün daha iyiye gidiyor.” dedi. 

Mezun olan teğmenleri de tebrik eden Erdoğan, “İnanıyorum ki hava kuvvetlerimiz bu teğmenlerimizle yeni bir güç kazanmış olacak. Ailelerine de özellikle mutluluklar diliyorum. Çünkü yavrularının bu anlarını yaşadılar. Bundan sonraki hayatlarında da başarılar diliyorum. Başarılarının artarak devamı temennisindeyim. Her yıl 200’e yakın teğmenimizle farklı bir güce ulaşmış oluyoruz. İleri teknolojiyi de yakaladığımız hava kuvvetlerimizde inanıyorum ki gelecek çok daha iyi olacak güçlü olacak.” dedi. 

‘TÜRK YILDIZLARI’NIN GÖSTERİSİNDE ZAMAN ZAMAN ÜRKÜYORUM’ 

“Türk Yıldızları Akrobasi Timi’nin gösterisi sizi heyecanlandırdı mı?” şeklindeki soru üzerine Başbakan Erdoğan, heyecanlanmamanın mümkün olmadığını söyledi. Gösterinin tamamiyle bilek ve beyin kontrolünün örneği olduğunu söyleyen Başbakan Erdoğan, “Pilot arkadaşlarımızın hakikaten bu ortaya koyduğu bir performans ve cesaret diyeceğim. 1 metre mesafede görüyorsunuz nasıl bir uçuş yapılıyor. Doğrusu zaman zaman ben ürküyorum. Çünkü milyonda bir ihtimal de olsa ürküyorum. Burada alan özellikle müsait olduğu için burayı özellikle tercih etmişler.” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.