Kategoriler
Haberler Köşe Yazıları

Bebek tabutları

Şüphesiz bir bebek ne sadakati ne de sadakatsizliği bilebilir. Ne de ölümün rengini… Pek çoğu içinse hayat dört harfle sınırlıdır ‘anne’. Bir mezar taşı şüphesiz cesetten fazlasını anlatır. Kalabalıklar içerisinde yaşayan binlerce insanın en acısı ölümü başkasının elinden tatmaktır elbette. Bir de hem bebek hem de terör olunca kalemin kan akıtması gerekiyor.

İnsanların bu kadar kendilerine acımadan yaşadıkları bir dönemde birde başkaları… Bebek kadar masumiyet tanrıçası bir varlığı yaralamayı diyebiliyorum sadece nasıl düşünceli bir varlık yapabilir? Neyi paylaşamıyoruz ki? Bombalı saldırılar, kanlı günler, savaş, kan… Bir çocuğun masumiyetini yok etmek için mi bir şey yoksa bir ölüm her şeyi çözebiliyor mu?

Terör bu güne kadar neyi çözmüşte bugünden sonra umut bağlanmış. Peki bundan sonraki ölümler bir şeyi çözecekse bizden sonrakiler için binlerce kişi kendini feda edecektir. Ama şüphesiz ki hiçbir şey bir ölüm için değildir elbet. Bu kanlı saldırıları en doğru şekilde açmalarına ulaşmalarına engelleyerek kaostan uzak şekilde bebek katillerinin yanına kalmadan sonuçlandıracağız.

Şeyhzade Bilgin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.