Kategoriler
Haberler Şiddet

Çocuğumu ağlattın dedi darp etti!

Trabzon’da, bir kişinin kan örneği alınırken çocuğunu ağlattığı için sağlık memurunu darp ettiği iddia edildi. 

Trabzon’un Of ilçesinde meydana gelen olayda, Metin B. isimli vatandaş 3 yaşlarındaki kız çocuğunu bulantı ve kusma şikayeti ile Of Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne getirdi. Yapılan ilk muayenenin ardından da detaylı tahlillerin yapılması için aile, kan vermek üzere Kan Alma Ünitesi’ne gönderildi. Küçük kız burada kan alınırken ağladı. Çocuğunun ağlaması üzerine ise baba Metin B.’nin ‘çocuğumu niye ağlatıyorsun ‘ diyerek, sağlık memuru Yüksel Han ile tartışmaya başladığı, görevli memuru darp ettiği iddia edildi. Olay, güvenlik görevlileri ve hastane çalışanlarının araya girmesiyle yatıştırıldı. Başına ve göğsüne aldığı darbelerle yaralanan Han, kendisini darp eden Metin B.’den şikayetçi oldu. 

Sağlık memuru Yüksel Han, çocuktan kan alırken ağladı diye saldırıya uğradığını söyledi. Sağlık çalışanlarına yönelik bu saldırılara artık bir dur denmesi gerektiğinin altını çizen Han, “Bu gidişle sağlıkçı kıyımı yaşanacak. Artık buna bur çare bulunmalı. İnsanları mı eğiteceğiz, güvenlik tedbirlerini mi artıracağız, ne yapılacaksa yapılsın. Küçük bir çocuktan kan alırken ‘çocuğumu ağlattın’ diye saldırıya uğruyorsak, biz nasıl huzurla insanlara sağlık hizmeti vereceğiz/” ifadelerini kullandı.

 

 

“Çocuğumu ağlattın dedi darp etti!” için 2 yanıt

ŞEREFSİZ , PSİKOPAT LARI TUTUKLAMIYAN CEZA VERMİYENLER BU OLAYLARIN TEK SEBEBİDİR , BİR SAVCIYA SALDIRI YAPILSINDA GÖRÜN ADALETİN KESKİN KILICINI, İŞTE ADALET ADAMINA GÖRE ÇALIŞIYOR.

Bırak ağlattın, ürküttün diye kavga edeni bilirim.Acilen ceza müeyyidelerinin artırılması ve yasal düzenlemenin yapılması dileği ile

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.