Kategoriler
Haberler

‘Dumansız Bolu Projesi’ Bolululara sigara bıraktırmayı amaçlıyor

Bolu Gençlik Merkezi ile Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğrenci Konseyi temsilcileri, Vali İbrahim Özçimen’e, ‘Dumansız Bolu-Sağlıklı Bir Yaşam İçin Elele’ projesi hakkında bilgi verdi. Projeye destek vereceğini ifade eden Vali Özçimen, “Devlet olarak sigaranın bırakılması ve kısıtlandırılması konusunda çok başarılı olduk.” dedi.

 

Bolu Gençlik Merkezi ile Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğrenci Konseyi temsilcileri, Vali İbrahim Özçimen’i makamında ziyaret etti. ‘Dumansız Bolu-Sağlıklı Bir Yaşam İçin Elele’ projesi hakkında Vali İbrahim Özçimen’e bilgi veren Bolu Gençlik Merkezi üyesi Barış Ekerbiçer, yeni projelerinin, önceden Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğrenci Konseyi tarafından yürütülen ‘Dumansız Kampüs’ projesinin devamı olduğunu belirtti.

 

Ekerbiçer, “Projemiz 2 ay sürecek. Projemizle ilgili afiş, broşür ve tişört bastırabilmemiz için sponsor desteklerine ihtiyacımız var. Sizi de projemizde desteğinizi hissetmek için ziyarette bulunduk. Projemiz, özellikle genç neslin sigaradan uzak durmasını hedefliyor. Projemiz gönüllülük esasına dayanıyor. Sigaranın zararlarını genç nesile anlatmak için anlatabilmek için stantlar açarak broşür ve tişörtler dağıtacağız. Böylelikle, sigaranın zararlarını daha etkin anlatacağız. Sigaranın sonuçlarını göstererek, sigaradan uzaklaştırmayı hedefliyoruz. Kasım ayından itibaren Bolu Merkez’de bulunan bütün okullarda seminerler düzenleyeceğiz. Proje kapsamında kısa film yarışması, fotoğraf yarışması ve resim yapma yarışmaları düzenleyeceğiz. Şimdiden bize vereceğiniz desteklerden ve katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederiz.” dedi.

 

Projeyi destekleyerek, düzenlenecek organizasyonlara elinden geldiğince katılacağını belirten Vali İbrahim Özçimen, “Gelişmiş ülkelerde insanlar sigaranın zararları hakkında daha iyi bilinçlendirildikleri için sigarayı bırakıyorlar. Projenizin amacına ulaşması için biz de üzerimize düşeni yapacağız.” diye konuştu.

 

Sigaranın zararlarına da değinen Vali Özçimen, devlet olarak sigaranın bırakılması ve kapalı alanlarda içilmemesi gibi kısıtlamaları en iyi şekilde uygulayarak sigara konusunda başarı gösterildiğini ifade etti. Özçimen, “Bu konuda devletimiz çok iyi bir noktada. Sağlık Bakanlığı’nın, yapacak ve uygulayacak işlemleri ve kısıtlamaları da vardır. Bu konuda böyle projelerin de ciddi faydası var. Bizim de bu konuda sizlere bir desteğimiz olursa ne mutlu bize.” diyerek, başarılar diledi.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.