Kategoriler
Haberler

Erdoğan: Sağlık alanında çağ atladık

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, sağlık alanındaki eşitliğin iktidarları döneminde yakalandığını ve bu konuda çağ atlandığını söyledi.

 

Erdoğan, Şehitkamil Devlet Hastanesi’nde hasta ve hasta yakınlarını ziyaret ederek, sıkıntılarını dinledi. Burada açıklamada bulunan Erdoğan, sağlık alanındaki sorunların büyük oranda çözüldüğünü, zengin fakiri ayrımı yapılmadan herkesin resmi ve özel hastanelerden yararlanma şansı yakaladığını kaydetti. Erdoğan, “Vatandaşın en büyük hayalleri gerçekleştirilmiştir. Resmi ve özel hastanelerden artık herkes yararlanabilmekte, hastane ve doktor tercihi yapabilmektedir. Geçmiş dönemlerde bıçak parası adı altında hasta ve hasta yakınlarına kâbus olan uygulamalar AK Parti hükümetlerince sonlandırılmıştır. Artık kimse hastane kapılarında ölmüyor, herkes hastalığıyla ilgili her türlü tedaviyi yaptırabiliyor. Vatandaşlarımız bu sektörle ilgili bir sorun yaşıyorsa mutlaka bizlere ulaşsınlar.” dedi.

 

Sağlık alanında Gaziantep’te önemli reformların gerçekleştirildiğini ifade eden Erdoğan önümüzdeki günlerde Türkiye’nin en büyük hastane komplekslerinden birisinin Gaziantep’te temelinin atılacağını söyledi. Erdoğan Gaziantep’in sadece sanayisiyle değil, yakın bir zamanda sağlık sektöründeki yatırımları, kültürü, sanatı ve eğitimiyle de model bir kent olma yolunda önemli adımlar attığını vurguladı. Erdoğan şunları söyledi: “Gaziantep sağlık alanında önemli adımlar atmış. Özel hastaneleri yanında özel hastanelerle yarışacak düzeyde bulunan devlet hastanelerimizle de vatandaşlara hizmet vermektedir. Sağlık Müdürümüzü ve görevleri başında her gün binlerce vatandaşımızı sağlığına kavuşturma yönünde çabalayan hekimlerimizi ve diğer sağlık personelimizi kutluyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.