Kategoriler
Haberler

Hacettepe’ye döner sermaye tepkisi

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, “Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nin yaşadığı ekonomik problemler, çalışanların alın terlerinin karşılığının heba edilmesinin gerekçesi sayılamaz” dedi.

Hacettepe Hastanesi önünde basın açıklaması yapan Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, çalışanların döner sermaye ücretlerinin ekonomik problemlerden dolayı heba edilmemesi gerektiğini ve döner sermaye ücretlerinin 1 lira 25 kuruş olarak belirlenmesinin haksızlık olduğunu ileri sürdü.
Hastaneye tedavi olmak için gelen kişilere, 3’ncü basamak sağlık hizmetinin verilmesi için sağlık çalışanlarının emeğinin yok sayıldığını iddia eden Kahveci şunları kaydetti:

Protesto için fitre topladılar

“Çalışanların emeğinin elinden alınarak, hastaneye fayda getireceğini  inanmıyoruz. Aksine çalışanların performansını olumsuz yönde etkileyen bir
sistem olarak görüyoruz. Hasta bakıcısından, hemşiresine kadar Hacettepe Üniversitesi çalışanları Ramazan Bayramına buruk girecektir. Bunun bir daha olmaması için uzun vadeli kalıcı çözümler üretilmesi gerekir. Bu bağlamda biz her türlü desteği vermeye hazırız.”
Basın açıklamasının ardından sağlık çalışanları, Hacettepe Üniversitesi’ne döner sermaye ücretlerinin 1 lira 25 kuruş olarak belirlenmesini protesto etmek için oluşturdukları sandıkta fitre topladı.

Hürriyet Gazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.