Kategoriler
Haberler

İşte o cadde!

Erzurum merkez Yakutiye Belediyesi tarafından 13.5 milyon lira harcanarak yapımı gerçekleştirilen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın il kongresi için Erzurum’a gelişinde hizmete açtığı Prof. Dr. Recep Akdağ Caddesi’ne isim tabelası dikildi.

 

Yapımı geçtiğimiz yıl tamamlanan 2 kilometre uzunluğundaki yolda, yol levhası ve caddeyi gösterir tabela konuldu. Yol isim tabelasını dikme törenine, çok sayıda siyasi ve bürokrat katıldı. 435 evin kamulaştırılması sonucu açılan, Erzurum’a yeni bir soluk, ticari açılım getirmesi beklenen yola, Erzurum’un medarı iftiharı ve gururu olarak gösterilen Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın ismi verilmişti.

 

Açılan yol ve caddeyi gösterir tabelaya bugün harç konuldu. Küçük törenle tabela yerine konuldu. Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut’un çalışmaları ve hizmetleriyle övgüyü hak ettiğini söyleyen AK Parti İl Başkanı Murat Kılıç, “Sağlık Bakanımız Prof. Dr. Recep Akdağ, hizmetleri ve sağlıkta başarılarıyla dünyaya örnek olmuş, bize de gurur vermiştir. Bağrımızdan çıkan bu değerli insanın isminin yaşatılmasına vesile olan böylesine güzel bir yol açarak, şehre ufuk açan Yakutiye belediye başkanımız da bizim gurur kaynağımızdır. Bu levha önünde hatıra resmi çektirmek, harç koymak güzel bir şey.” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.