Kategoriler
Haberler

Kesintiler düzelince, maaş iyileştirmesi isteyeceğiz

 DEÜ Sağlık Çalışanları Meclisi Üyesi Doç. Dr. Türkan Günay, “Performans sistemi devletin bize vermediği maaşlarımızı alma yöntemi olarak bize sunuluyor. Maaşlar az verilerek performans ile kazanmamız isteniyor. Döner sermaye kesintilerinin düzelmesinden sonra maaşlarımızın yeniden düzenlenmesi ile de sesimizi duyuracağız” dedi.

Dokuz Eylül Tıp Fakültesi Hastanesi’nde döner sermaye orunlarının düşürülmesi nedeniyle başlayan 10.30 eylemleri devam ediyor. Dün de hastane girişinde toplanan sağlık çalışanlarının hafta başından bu yana yapılan eylemlere göre daha az bir katılımla gerçekleştirildi. Hastane girişine sağlık Emekçileri Sendikası (SES) ve Türk Sağlık Sen (TSS) sendikalarının astığı ‘Bu hastanede grev var’ pankartlarının indirildiği görüldü. SES DEÜ İşyeri Temsilcisi Günseli Uğur, aldıkları bilgileri göre bazı arkadaşları hakkında tutanak tutulduğunu, sendika olarak sonuna kadar bu işin takipçisi olacaklarını söyledi. 

İkinci adım maaş düzenlenmesi 

Türk Sağlık Sen İzmir Üniversiteler Şube Başkarı Yasemin Zengin, 10.30 eylemlerinin 3 Eylül gününe kadar haftada bir kez yapılacağını, yönetimin bu tarihe kadar bütçeyi gözden geçireceğini söyledi. Zengin, “Biz haklı mücadelemizin sonuna kadar arkasındayız. Çalışanlardan kesinti yapılmasının hiç bir haklı tarafı olamaz. Eğer kesinti oranları düzeltilmezse 3 Eylül’de süresi belli olmayan bir greve gideceğimizi şimdiden açıklıyoruz” dedi. DEÜ Sağlık Çalışanları Meclisi Üyesi Doç. Dr. Türkan Günay, yaptıkları eylemlerin başarılı olduğunu, başhekimin kendilerini muhattap alarak görüştüklerini belirtti. Günay, “Başhekimliğin bize verdiği süreye kadar herkes birimlerinde örgütlenecek. Tüm çalışan arkadaşlarımızın yanımızda olması için çalışacağız. Performans sistemi devletin bize vermediği maaşlarımızı alma yöntemi olarak bize sunuluyor. Maaşlar az verilerek performans ile kazanmamız isteniyor. Döner sermaye kesintilerinin düzelmesinden sonra maaşlarımızın yeniden düzenlenmesi ile de sesimizi duyuracağız. Bir sonraki adımımız bu olacak” dedi. 

Nihal Işık- Haber Ekspres Gazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.