Kategoriler
Duyurular Haberler

Online ÜDS kursu açıyoruz

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) bir yeniliğe imza atarak tamamı internet ortamında gerçekleşecek olan Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı (ÜDS) hazırlık kursu düzenleyecek. 

ESOGÜ Sürekli Eğitim Merkezi (ESOGÜSEM) ve Yabancı Diller Bölümü işbirliğinde uzaktan eğitim metoduyla gerçekleştirilecek kurs, yabancı dil öğretiminde zaman ve mekân kısıtlamalarının ortadan kaldırılması açısından önem taşıyor. Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, 3 Eylül 2012’de başlayacak ve 5 hafta sürecek kurs, ÜDS’ye yönelik tüm becerileri kapsayan yoğunlaştırılmış bir içeriğe sahip olacak. Kurs programında, soru türlerine özgü konu anlatım videoları, soru çözüm becerileri, alana özgü deneme sınavları, genel tekrar testleri, kaydedilen dersler ile kaçırılan derslerin internet ortamında tekrarı, kelime bilgisini geliştirici oyunlar yer alacak. 

Program takipçilerine ayrıca forum, sohbet (chat) ve eğitmenlerle görüntülü ve sesli olarak anlık iletişim kurma imkânı da sunacak. Sisteme http://leo.ogu.edu.tr internet adresinden erişilerek ücretsiz kullanıcı hesabı oluşturulduktan sonra örnek ders içeriği de görülebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.