Kategoriler
Haberler

Sağlık Bakanlığı’ndan Gaziantep’le ilgili basın açıklaması *Son Dakika

 BASIN AÇIKLAMASI

Hain terör örgütünün Gaziantep’te Bayram günü gerçekleştirdiği menfur saldırı sonucu 8 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.  Milletimizi derinden yaralayan bu hain saldırıda onlarca vatandaşımız da yaralanmıştır.

Menfur saldırının ardından Sağlık Bakanlığı ekipleri seferber olmuş ve yaralılarımız il genelindeki sağlık kuruluşlarına zamanında taşınarak gerekli müdahaleler yapılmıştır. 

Yaralılarımıza yeterli sayıda sağlık personeli zamanında müdahalede bulunmuştur. Şu anda il genelindeki hastanelerde 6’sı ağır olmak üzere 57 yaralımızın tedavisi titizlikle yürütülmektedir. Vefat eden 8 vatandaşımızdan 7’si olay yerinde 1’i hastanede hayatını kaybetmiştir.

Olay anından itibaren vatandaşlarımız üst düzey duyarlılıkla kan vermek için hastanelere koşmuştur. Şu an itibariyle yaralılarımız için kan ihtiyacı bulunmamaktadır. 

Bayram gününde 8 masum insanın ölümüne ve onlarca insanın yaralanmasına neden olan hain saldırıyı nefretle kınıyoruz. Bu hain saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet yakınlarına ve tüm milletimize baş sağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Bu saldırıda canla başla çalışan sağlık personelimize emniyet güçlerimize ve kan bağışı için hastanelerimize koşan tüm vatandaşlarımıza milletimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz.

Sağlık Bakanlığı Facebook Sayfası : https://www.facebook.com/sagliktr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.