Kategoriler
Haberler

Şiddet Tırmanıyor, İçimiz Yanıyor, Gelişmeler Korkutuyor

Bayramın ikinci günü Gaziantep’te gerçekleşen bombalı saldırıda dokuz yurttaşımız hayatını kaybetti, yaralanan ve hastanede tedavi gören yurttaşlarımız var. Kaybettiklerimizin ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifa, tatillerini yarıda kesip göreve koşan meslektaşlarımıza kolaylıklar diliyoruz.

Her gün yeni saldırı, ölüm haberleri alıyoruz. Bayram günü şehirlerimizde bombalar patlıyor, ölenlerin içinde çocuklarımız, kadınlarımız var. Bu ülkede yaşayan insanları etnik ve mezhepsel olarak ayrıştırmaya çalışan kirli bir çatışma ortamı her yanımızı sarmaya başladı.

Şiddetin bu kadar günlük yaşantımıza girdiği, canların yitirildiği ortamda her şey anlamını yitiriyor. Biz hekimler, yaşamı savunmak için var olduğumuzu biliyor ve acı duyuyoruz. Kan, gözyaşı, içi yanmış insanlar, şiddet mağdurları görmek istemiyoruz. Çok açık ki kardeşlik ve toplumsal barış bu ülkenin en acil ihtiyacı olmuştur. Hiçbir biçimde ertelenemeyecek olan bu ihtiyaç için tüm toplum kesimleri sorumluluk almalı, kirli oyunlar sahneleyenlere inat, içeride ve dışarıda barış ortamı için çaba harcamalıdır.

Bu ülkenin hekimleri kardeşçe, barış içinde insanca yaşam için ellerinden gelen katkıyı koymaya her zaman hazırdır.

Türk Tabipleri Birliği
Merkez Konseyi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.