Kategoriler
Haberler Şiddet

Sizi Düzce’de yaşatmam, yaşatırsam adam değilim *Paylaş

DOKTOR ARKADAŞLARIMIZIN,

HAKSIZLIĞA UĞRAMAMASI İÇİN PAYLAŞIN !

ŞİMDİ DESTEK ZAMANI !

SEN DE ARTIK YETER DİYORSAN,

BU HABERİ BEĞEN YA DA PAYLAŞ!

UNUTMA BİZİM SENDEN BAŞKA KİMSEMİZ YOK!

Asistanhekim.org ‘a Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nden gelen ihbarı duyunca inanın tüylerimiz diken diken oldu…

Senaryo ne yazık ki bilindik 🙁

Kadın doktorlara önce hakaret edildi;

Sizi düzce de yaşatmayacağım,

Bundan sonra burda yaşayabiliyor musunuz bakalım,

Sizi burda yaşatırsam bende adam değilim!

Sonra da bu hakareti yapan hasta yakınının üzerinden BIÇAK çıktı…

Ve basın olayı yine kendince yayınladı.

x x x

Olayı doktor arkadaşımızın ağzından aynen yayınlıyoruz (kendisinin ismi bizde saklı)

bu sabah saat yaklaşık 09:15 civarında 3 nöbetçi çocuk doktoru olarak arkadaşlardan nöbeti devralmaya başladık. hastanemizde neonataloji servisi, yenidoğan yoğun bakım ünitesi, pediatri yoğun bakım ünitesi, çocuk hastalıkları servisi, çocuk acil servise bakıyoruz ve kadın doğumda ki tüm doğum ve sezeryanlara katılıyoruz, ayrıca kadın doğum servisinde anne yanında takip edilen bebeklerle ilgileniyoruz. bugün anne yanında takip edilen 6 hasta dahil 24 ü servislerde yatan hasta olmak üzere 30 hasta devraldk. devir yaklaşık saat 10:00 da bitti. devirin sonunda nöbetçi arkadaş acilimize sıkça başvuran meniere hastası olduğu söylenen 17 yaşındaki bir hastanın geldiğini baş dönmesi ve kusması olduğunu hayati bir tehlikesinin olmadığını çocuk acil odasında müşhadeye alndığını söyledi. damar yollarını biz açtığımız için ve hastanın hastaneye giriş saati olan 09:41 de devirde olduğumuz için henüz sıvı tedavisi başlamamıştı. 

bundan bir iki dakika sonra hastane polisi çocuk servisine gelerek acil serviste bir hasta yakınının olay çıkarttığını elindeki taşları birisine atmadan kendisini durdurduğunu söyledi. hasta yakında polis memuru ile birlikte çocuk servisinin kapısının önüne kadar gelmişti. hasta yakınına devir aldığımızı, aciliyet sırasına göre hastasıyla ilgileneceğimizi, çocuğunun çok acil bir durumunun olmadığını anlattık. ancak bize bağırıp çağırmaya ve ‘sizi düzce de yaşatmayacağım, bundan sonra burda yaşayabiliyor musunuz bakalım, sizi burda yaşatırsam bende adam değilim’ diyerek tehdit etmeye başladı. kendisine hastasının yanına gitmesini en kısa zamanda çocuğuyla ilgileneceğimizi söyledik. daha sonra çocuğun muayenesini yapıp KBB konsultasyonu istedik. meniere için uygun tedavi verildi. 

hasta yakınının üzerinde çakı bulunmuş. çocuğunun tedavisi devam ederken basını çağırıp dışarıda röportaj yapmış. devlet hastanesine gittiğini falan söylemiş ancak hasta haber yayınlandığında bile hala bizim hastanemizde müşhade altındaydı. tedavi sonrası hasta 14:45 te şikayetlerinin geçmesi üzerine taburcu edildi. medikal tedavisine devam etmesi önerildi. annesine önerilerde bulunuldu. Annesi bu arada başhekime bizi şikayet edeceğini ima eden şeyler söylemiş diğer arkadaşlara. 

Daha önce de dediğim gibi artık tehdite hakarete alıştık, ama bunun gövde gösterisine dönmesi, bakın ben neler yaptım dermişçesine basına yansıtılması ve basınında olayın aslını astarını bilmeden bunu yayınlaması canımızı sıktı. acil servisteki arkadaşa polis şikayetçi misiniz diye sorduğunda hasta yoğunluğu ve olayın stresiyle şikayetçi değiliz, biz tutanak tutacağız dediği için hasta yakını serbest bırakılıp yine acil serviste elini kolunu sallayarak dolaştı.

Düzce basını olayı nasıl yansıttı, öğrenmek için tıkla

“Sizi Düzce’de yaşatmam, yaşatırsam adam değilim *Paylaş” için 9 yanıt

halkın içinde psikopat, aşalık , kişiliksiz, cahil ve beyinsiz yaratıklar çok olduğu için ve enkolay dra hakaret edebildiği için bu aşağlık mahluklar , saldırıda bulunuyor. adalet ve devlet oy uğruna bu olaylara seyirci kalıyor.. yazıklar olsun hepsine .

Bizim de orada asistan evladımız var.O iş o kadar kolay değil.O dediğini yapacak olsa,cevapsız kalacağını mı sanıyor.Biz onu değil Düzce’de bu dünyada bile yaşatmayız.Bu dünyaya geldiği deliğe kadar kovalarız.Görürüz o zaman,el mi yaman ,bey mi yaman.

arkadaşlar lütfen hertürlü işnizi gücünüzü bırakıp bu insanlardan şikayetçi olun inanın şikayet etmiyerek o insanları cesaretlendiriyorsunuz bugün sizi tehdit eden yarın başka bir meslektaşınızı öldürebilir yasal yollara başvurmayarak hata yapmışsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.