Kategoriler
Haberler

Yıllar sonra ayağa kalkan kız, sevinç gözyaşlarıyla hastaneye uğurlandı (Özel)

Zonguldak’ta 22 yıl yatağa mahkûm edilmesinin ardından tedavi ile ayağa kalkabileceği anlaşılan Melek Akkaya (34), tam donanımlı fizik tedavi hastanesine sevinç gözyaşlarıyla uğurlandı.

 

ROMATEM Kocaeli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’ne ait ambulans, Melek Akkaya’yı tedavi ettirmek üzere Çaycuma’nın Gökçetabaklar köyüne geldi. Bu sırada evde heyecanla tedavi olmayı bekleyen Melek, maden ocaklarından emekli babası Ahmet Akkaya’nın sırtında ambulansa taşındı. Ambulansın önünde hazır bekleyen sedyeye yatırılan genç kız ve annesi, sevinç gözyaşı döktü.

 

“ŞU AN YÜRÜMENİN HAYALİNİ KURUYORUM”

 

Kendisini uğurlamaya gelenlerden helallik isteyen Akkaya, Cihan muhabirine yaptığı açıklamada, “Heyecanlıyım. Tedavi görmeden bir şey diyemiyorum. Yıllar sonra hastaneye gideceğim. Şu an yürümenin hayalini kuruyorum. Sayın Sağlık Bakanıma ve ROMATEM Hastanesi’ne çok teşekkür ederim. Allah’ın izniyle Dernek Başkanı Savaş Bey ve sizlerin yardımıyla inşallah yürüyeceğim günleri görmek nasip olur. Bana yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Kızının hastalığı nedeniyle göğüs kanserine yakalanan anne Azize Akkaya ise “Sebep olanlardan Allah razı olsun. Ben 28 yıldır bu kızımın sıkıntısıyla uğraşıyorum. Üzüntümden kendim de kanser hastası oldum. Kızım inşallah ayağa kalkar.” diye gözyaşı döktü.

 

ANNE-KIZIN GÖZYAŞLARI

 

Ambulansa bindirilen Melek Akkaya, yakınları ve köylülerle vedalaştı. Haklarını helal etmelerini isteyen Melek Akkaya ile anne Azize Akkaya, birbirlerine sarılarak uzun süre gözyaşı döktü.

 

KÖYLÜLER UĞURLADI

 

Ambulansın hareket etmesi sırasında, Gökçetabaklar köyü sakinleri, Melek’i taşıyan ambulansı, hep birlikte el sallayarak uğurladı. Melek’i çok sevdiğini ifade eden Kadriye Akkaya (71) isimli yakını, şunları söyledi: “Ben onu çok seviyorum. Çok sevdiğim için uzun uzun sarıldım. Zavallı kaç senedir çekiyor. İnşallah iyileşir.” şeklinde konuştu.

 

YILLAR SONRA TEDAVİ OLABİLECEĞİ ANLAŞILDI

 

Çaycuma ilçesi Gökçetabaklar köyünde 12 yaşında iken geçirdiği menenjit sonrası, doktarların, ‘boşuna uğraşmayın, bir daha ayağa kalkamaz’ demesi üzerine 22 yıl yatağa bağlı kalan; ancak bu sürede ayağı kırıldığı için iyileşemediği anlaşılan Melek Akkaya için tedavi imkanı doğmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.