Kategoriler
Haberler

ASM’ler sanal ortam’da hizmet vermeye başladı

Balıkesir Dursunbey Aile Sağlığı Merkezi (ASM) internet üzerinden hizmet vermeye başladı.

 

Sağlık Grup Başkanı Hakkı Özçoban konu ile ilgili basın mensuplarına bilgi verdi. Dursunbey 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi ‘A Sınıfı’ kategorisi için Sağlık Bakanlığı’na müracaatta bulunuldu. 1 Nolu Sağlık Ocağı, 2 Nolu Sağlık Ocağı ile birlikte internet üzerinden de hizmet vermeye başladı.

 

İnteraktif olarak 24 saat hizmet veren internet sitelerinden online randevu, doktora soru sorma, aşı takvimi hesaplama, muhtemel doğum tarihi hesaplama, doğum bildirimi, doktor irtibat bilgileri ile biyografileri gibi bir çok hizmet http://www.dursunbey1noluasm.asmmiz.com ve http://www.dursunbey2nolu.asmmiz.com adreslerinde vatandaşların hizmetine sunuldu.

 

Konu ile ilgili olarak bilgi veren Sağlık Grup Başkanı Hakkı Özçoban bu yenilikler ile vatandaşların günümüz teknolojisi ile rahatlıkla Aile Sağlı Merkezlerinin hizmetlerinden faydalanabileceğini belirtti. İlçede 3 Aile Sağlığı Merkezi olduğunu belirten Özçoban, 2’si Dursunbey’de, biri ise Kavacık köyünde bulunan merkezlerin vatandaşlara özel hastane konforunda hizmet verdiğini vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.