Kategoriler
Haberler

Buna dikkat edin!

‘Özel hastanede imzaladığınız evrağı iyi okuyun’

Çorlu İlçe Sağlık Müdürü Kürşad Koparan, “Özel hastaneler ticari işletmedir, her hizmetin bir bedeli vardır, bu bedel yönetmeliklerle tespit edilmiştir. Fazla bedel alındığından şikayetçi olan vatandaşlarımız öncelikle özel hastanenin ilgili birimine başvuruda bulunsunlar. Bir sonuç alamazlar ise bize gelsinler.” dedi.

 

Çorlu’da basın mensupları ile bir toplantı yaparak gazetecilerin sorularını cevapladı. Özel hastaneler ile ilgili şikayetleri olan vatandaşların kendilerini araması gerektiğini söyleyen Koparan, “Özel hastaneler ticari işletmedir, her hizmetin bir bedeli vardır, bu bedel yönetmeliklerle tespit edilmiştir. Fazla bedel alındığından şikayetçi olan vatandaşlarımız öncelikle özel hastanenin ilgili birimine başvuruda bulunsunlar. Bir sonuç alamazlar ise bize (Çorlu İlçe Sağlık Müdürlüğüne) gelsinler. Ancak şu unutulmamalı tedavi olmadan önce imzaladıkları evrakları iyi okusunlar. Acil bölümlerindeki tedaviler ücretsizdir. Hastanın acil olup olmadığına ilgili doktor karar verir.” diye konuştu.

 

Çorlulu işadamı Mehmet Diktaş tarafından 2 yıl önce Çorlu Belediyesi’ne bağışlanan ambulans ile ilgili de gelişmeler olduğunu belirten Koparan, “Belediye bünyesinde doktor olmadığı için kullanılamayan, belediye garajında bekleyen donanımlı Ambulans, Çorlu´da kullanılmak üzere sağlık bakanlığına devredilecek. Bu maksatla gerekli işlemlerin tamamlandı. Ambulans önümüzdeki hafta alınacak.” açıklamasını yaptı.

 

Çorlu’nun artan nüfusu karşısında yeni 112 acil ambulans ihtiyacı ortaya çıktığını belirten Sağlık Müdürü Koparan, “Yeni 112 acil ambulans noktası Belediye konutlarındaki Sedat Uysalcan Aile hekimliği yanında kurulması için çalışmalar başlatıldı.” dedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.