Kategoriler
Haberler Şiddet

CHP’li vekilden hekime darp

Toç Bir Sen’den veteriner hekimi darbeden CHP’li vekile tepki

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda çalışan veteriner hekim Alper Bilgi’yi darbeden CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, düzenlenen basın açıklaması ile kınandı.

 

Konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan Memur-Sen Genel Sekreteri ve Tarım Orman ve Çevre Çalışanları Birliği Sendikası (Toç Bir-Sen) Genel Başkanı Günay Kaya, “Milletin iradesi ile millete hizmet etmek için milletvekilliği gibi asil ve kutsal bir göreve gelen, her fırsatta şiddete karşı olduklarını belirten ama görevi başında sadece işini yapan bir devlet memuruna şiddet uygulayan CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt’ü ve zihniyetini şiddetle kınıyoruz.” dedi.

 

Veteriner hekimlerin sofralarda yer alan gıdaların güvenliğini korumasının görevleri olduğunu vurgulayan Kaya, “Ömer Faruk Kalkancı’ya ait 21 baş canlı büyük hayvan, yaklaşan Kurban Bayramı nedeni ile yurda kaçak yollardan ve sağlık kontrolü yapılmadan sokulmak istenmiş, Çatalca Gıda Tarım ve Hayvancılık Tarım Müdürlüğü ise yasal olmayan bu hayvan ithalatını yönetmelik gereği durdurmuştur. Bir yakınına ait olan ve izin belgesi bulunmayan hayvanları kesimlerinin yapılacağı Hadımköy Mezbahası’na gelerek veteriner hekimimiz Alper Bilgi’den görevini kötüye kullanmasını emrederek geri vermesini isteyen Milletvekili Ensar Öğüt, istediği olmayınca da bir sokak kabadayısı edası ile görevi başındaki memura yumruklarla saldırmıştır. Ne olduğunu anlayamayan Bilge mesai arkadaşları tarafından Arnavutköy Hastanesi’ne kaldırılmıştır. 18/10/2007 tarihinde, Meclis’e sözde ‘Kaçak hayvancılığın önüne geçebilmek için Hayvan Sağlığı ve Zabıtası Kanunu’ndaki ceza miktarlarının arttırılması’ yönünde kanun teklifi veren Öğüt, iş kendi yakınının başına geldiği zaman dokunulmazlığının ve milletin kendisine verdiği teveccühü kötüye kullanmak istemiştir. Biz 33 bin 645 onurlu üyeye sahip Toç Bir-Sen olarak çizgimizi, insanlığımızı ve kalitemizi kimileri gibi bozmuyor, hakkımızı hukuki olarak arama yoluna başvuruyoruz.” dedi. CHP yönetimine seslenen Kaya, Öğüt hakkında gerekenin yapılmasını istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.