Kategoriler
Haberler

Doktorlar, kalp sağlığı için kürek çekecek

Kalp sağlığına dikkat çekmek isteyen doktorlar, Dünya Kalp Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘dragon boat’ yarışlarına katılacak. Doktorlar hem yarışacak hem de kürek çekerek kalp sağlığına dikkat çekecek.

 

Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi öncülüğünde, 14 hastaneden 19 takımın katılacağı ‘Tek yürek bin kürek’ yarışları, 19 Eylül Cumartesi günü Küçükçekmece Gölü’nde yapılacak. Sabah saat 11.00’de yürüyüşle başlayacak etkinlik, konuşmaların ardından takımların yerini almasıyla devam edecek.

 

Küçükçekmece Belediyesi işbirliği ile yapılacak etkinliğe, sağlık çalışanları ile bölge halkını beklediklerini belirten Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İhsan Bakır, “Hastanemiz kurulduğun beri her yıl geleneksel olarak “Yüreğinize Sağlık” yürüyüşü düzenliyordu. Bunu daha kalıcı kılmak için özel ve kamu hastanelerini bir araya getirmek istedik. Bu anlamda ‘dragon boat’ yarışları düzenleyerek kalp sağlına dikkat çekmek istiyoruz.” dedi.

 

Takım halinde etkinliğe katılacak hastaneler şu şekilde; Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi, Kanuni Sultan Süleyman Eğitim Araştırma Hastanesi, Esenyurt Devlet Hastanesi, Bağcılar Eğitim Araştırma Hastanesi, İstinye Devlet Hastanesi, International Hospital, Avicenna Hospital, Özel Batı Bahat Hastanesi, Özel Doğan Hastanesi, Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Taksim Eğitim Araştırma Hastanesi, Haseki Eğitim Araştırma Hastanesi, Arnavutköy Devlet Hastanesi ve Başakşehir Devlet Hastanesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.