Kategoriler
Haberler

Evde sağlık hizmeti alan minik Songül’e bakan yardımcısından sürpriz doğum günü

Ankara Mamak Belediyesi’nin Evde Sağlık Hizmeti’nden yararlanan Songül Kaya (9) için Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Agâh Kafkas ve Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül sürpriz doğum günü partisi düzenledi. 6 aylıkken geçirdiği hastalık sonucu yatağa bağımlı kalan Kaya, 10 yaşına, 2009 yılından beri bakımını üstlenen Mamak Belediyesi Evde Sağlık Hizmeti Ekipleri ve sosyal hizmet uzmanlarının düzenlediği doğum günü partisiyle girdi.

 

Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Agâh Kafkas, Türkiye’de son yıllarda evde sağlık hizmetiyle birçok hastaya destek sağlandığını belirtirken, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül de Mamak Belediyesi’nin Evde Sağlık Hizmeti kapsamında, sağlık hizmetine ulaşmakta sıkıntı çeken vatandaşların ayağına sağlığı götürdüklerini ifade etti.

 

Agâh Kafkas ve Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Mamak Belediyesi Evde Sağlık Hizmeti’nden yararlanan Songül Kaya için evde sağlık ekipleri ve sosyal hizmet uzmanlarının düzenlediği doğum günü partisine katıldı. Kafkas ve Akgül, 10 yaşına giren Kaya’nın ailesiyle birlikte doğum günü pastasındaki mumları söndürdü.

 

Türkiye’de son yıllarda evde sağlık hizmetiyle birçok hastaya destek sağlandığını belirten Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Kafkas, bu yolla birçok kişiye ulaşıldığını kaydetti. Kafkas, “Evde bakım hizmetlerinde 214 bin hastamıza aktif bir şekilde ulaşmış durumdayız. Ankara’da ise 21 bin hastaya ulaştık, bunların 14 bini aktif sağlık hizmeti alıyor.” dedi.

 

Evde Sağlık Hizmeti’ni çok önemsediklerini belirten Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül de, insan sağlığına yapılan hizmetin en büyük hizmet olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.