Kategoriler
Haberler

Manisa’da amonyak sızıntısından etkilenen 29 işçi hastaneye kaldırıldı

Manisa’da, kurutulmuş domates işleyen bir fabrikada amonyak kazanındaki sızıntısından etkilenen 29 işçi hastaneye kaldırıldı. İşçilerin hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.

 

Edinilen bilgiye göre, Manisa merkeze bağlı Aşağı Çobanisa beldesinde salça ve kurutulmuş domates üreten bir fabrikada, vardiya değişimi sırasında amonyak kazanından gaz sızıntısı yaşandı. Sızıntıdan etkilenen işçiler tesis dışına çıkarıldı. Baygınlık geçiren işçiler ambulanslarla, diğer işçiler ise fabrika servisiyle Manisa ve Turgutlu’daki hastanelere kaldırıldı. Hastanede kıyafetleri değiştirilerek oksijen verilen işçilerin hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.

 

Fabrikanın satın alma sorumlusu Gencay Metin, sızıntının vardiya değişimi saatine rastlamasının gazdan etkilenen işçi sayısını artırdığını söyledi. Metin, amonyak kazanında patlamaya karşı güvenlik mekanizmasının çalışması sonucu oluşan gaz sızıntısının bir süre sonra durduğunu ve işçilerin sağlık durumlarında herhangi bir sıkıntı olmadığını bildirdi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.