Kategoriler
Haberler

Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz: Yeni projelerle üniversitemizin kalitesini artıracağız

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından Iğdır Üniversitesi Rektörlüğü’ne yeniden atanan Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz, “Yeni projelerimiz ile Iğdır Üniversitesi’ndeki eğitim kalitesini arttırarak ülkemize ve Iğdır’a katkı sağlamak istiyoruz.” dedi.

 

Iğdır Üniversite Karaağaç Kampüsü’nde basın açıklamasında bulunan Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz, hedeflerinin kurucu rektörü olduğu Iğdır Üniversite’nin şu anda devam eden projelerin devam ettirmek ve yeni projeler ile üniversitenin gelişimi için çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.

 

Iğdır Üniversitesi’nin gerek akademik yapısı gerek ise idari yapısı olarak; çeşitlilikleri ve renkleri bünyesinde barındıran bir oluşum olduğuna dikkat çeken Prof. Dr.Yılmaz, “Bu son rektörlük seçimi de bunun bir kanıtıdır. Üniversitemiz bundan sonraki akademik personelin ve idari personelin alımında bireyin eğitim kalitesinin ve yeterliliği göz önünde bulundurularak ve bu renkli yapıyı da koruyarak alımlar gerçekleştirilecektir.” dedi.

 

Üniversitenin kısa zamanda hızla geliştiğini ve tercih edilen bir üniversite olduğuna dikkat çeken Yılmaz, Suveren Ana Kampüs alanında inşaat çalışmalarının çok hızlı devam ettiğini ve buranın çağın gerekliliklerine göre inşa edildiğinin dile getirdi.

 

Yılmaz, “Bugün Iğdır Üniversitesi bünyesinde ziraat fakültesi, ilahiyat fakültesi, mühendislik fakültesi ayrıca bir sağlık meslek yüksek okulu ve Iğdır Meslek Yüksek Okulu da eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. Amacımız yeni projeler geliştirerek ünümüzdeki bu 4 yıllık süre içerinde bu gün öğrenci sayısı 3 bini bulan üniversitemizin öğrenci sayısını 8 bin ile 9 binlere çıkarmak ve var olan fakülte sayımızı da artırmaktır.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.