Kategoriler
Haberler

Sağlık çalışanları şehitlerine sahip çıktı

Türkiye Kamu-Sen Nevşehir İl Temsilcisi ve Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Turgay Çetin, her türlü provokasyona ve tahrike rağmen, bu vatanın hiçbir ferdinin binlerce yıllık kardeşliğinden vazgeçmeyeceğini, hainlerin de emellerine ulaşamayacaklarını söyledi.

 

Sağlık çalışanları, Nevşehir Sağlık Müdürlüğü önünde toplanarak terör olaylarını protesto etti. Katılımcılar, bu vatan uğruna kurtuluş mücadelesi veren Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile terör saldırılarıyla şehit olanlar anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulundu, akabinde İstiklal Marşı okudu.

 

Türkiye Kamu-Sen Nevşehir İl Temsilcisi ve Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Turgay Çetin, yaptığı açıklamada, şehitlerin, kanlarıyla sulayarak vatan yaptığı topraklar üzerinde hain emeller besleyen eli kanlı canilerin, neredeyse her gün birkaç kişiyi şehit eder duruma geldiğini ifade etti. Çetin, uzun soluklu ve küresel bir planla, milletin teröre karşı duyarlılığının yok edilmek, direnci kırılmak istendiğini belirtti. Turgay Çetin, şöyle dedi:

 

“Bu topraklarda ateş sadece düştüğü yeri yakmaz. Birimizin derdi hepimizin derdidir. Birimizin acısı, hepimizin yüreklerini dağlar. Bu nedenle bu milleti yok etmek için kurulan bütün hain planlar bozulmaya mahkûmdur. Unutmayalım ki bizler rahat yataklarımızda uyurken, 20 yaşındaki gencecik evlatlarımız soğukta, sıcakta, gece, gündüz, yağmur, çamur demeden nöbet tutuyor, çatışmaya giriyor. Bu topraklarda ezanlar susmasın diye, ay yıldızlı al bayrak göklerden inmesin diye can veren evlatlarımız var. Bu yavrularımız gündelik, gelip geçici telaşlar içerisinde unutulup gitmeyi değil, her an, her saniye hatırlanmayı hak ediyorlar. Bizler milletçe birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olduğumuz sürece ülkemizi bölmeye, kardeşi kardeşe düşman etmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Birliğimiz ve kardeşliğimiz; ortak hareket ederek, sevinci ve kederi paylaşarak artacak, şehitlerimizin ruhları bu sayede huzur bulacaktır. Bugün buraya, milletçe şehitlerimizi unutmayacağımızı ve unutturmayacağımızı ifade etmeye geldik.

 

Bu vatan için hayatlarının baharında canlarını vermiş, bizlerin buralarda güven içinde çalışabilmelerini ve yaşayabilmelerini sağlamış şehitlerimizi anmak, İstiklal Marşımızın ebediyete kadar bu topraklarda yankılanacağını bir kez daha ilan etmek ve onlara olan minnetimizi, ruhlarına göndereceğimiz bir Fatiha ile duyurmak üzere toplandık. Bilinmelidir ki şehitlerimiz, canlarını bu vatanın birliği ve dirliği için verdiler. Bu nedenle her türlü provokasyona ve tahrike rağmen et tırnaktan ayrılmayacak, bu vatanın hiçbir ferdi binlerce yıllık kardeşliğimizden vazgeçmeyecek, hainler emellerine ulaşamayacaktır. Şundan eminiz ki bizi bize düşman etmeye, kardeşliğimizi bozmaya yeltenenler, döktükleri kardeş kanlarında, babaların, bacıların, anaların göz yaşlarında boğulup gidecektir. Bu vesile ile terörü, teröristi ve onların gizli açık her türlü destekçilerini lanetliyor; devletimizin ve birliğimizin teminatı; varlığımız ve huzurumuz için can veren şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz. Bu vesile ile herkesi şehitlerimize birer Fatiha okumaya davet ediyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.