Kategoriler
Haberler Şiddet

SON DAKİKA, doktoru bıçakladılar

Sabıkalı hasta doktoru bıçakladı

Dikili Devlet Hastanesi’nde görevli genel cerrahi uzmanı Dr. Uğur Neşet Demir, hastası tarafından bıçaklandı. Dr. Demir’in bacağına gelen bıçak darbesi ile yaralandı, genel durumu iyi olduğu açıklandı

Cinayetten sabıkası olan B.A. isimli kişi, Dikili Devlet Hastanesi polikliniğinde Dr. Dr. Uğur Neşet Demir’i bıçakla bacağından yaraladı. İzmir Sağlık Müdür Yardımcısı Cengiz Balaban, şiddeti asla asla kabul etmeyeceklerini, konunun takipçisi olacaklarını belirtti. Dr. Balaban, “Hasta polikliniğe girdikten sonra arkası dönük halde bulunan doktor arkadaşımıza ‘Neşet bey’ diye seslenip, önünü döndüğü anda hiç konuşmadan bıçaklamış” dedi. Daha öncede tedavi nedeniyle hasta ile bıçıklanan doktorun bir mahkeme süreci olduğunu söyleyen Balaban, “Sebebi ne olursa olsun sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin kabul edilmesi mümkün değildir. Zor koşullarda şifa dağıtmaya çalışan sağlık çalışanlarına yönelik saldırıların cezasız kalmayacağına yönelik güvenimiz sonsuz.

Bıçaklanan arkadaşımıza Sağlık müdürlüğü hukuk bürosu tarafından destek sağlandı. Hiçbir şiddetin cezasız kalmayacağına, yaptırımın uygulanacağına inanıyoruz. Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan bir hemişere arkadaşımıza da hakarette bulunan bir kişi 11 ay 20 gün hapis cezası aldı. Şiddet malesef kültürel bir sorun. Bu sorunun çözülmesi için iletişim becerileri kursları düzenlemeye başladık. Bu sorunun en aza inmesi için çalışıyoruz. Tüm arkadaşlarımızın yanındayız. Şiddetin gerekçesi olmaz” dedi.

Nihal Işık- Haber Ekspres Gazetesi

“SON DAKİKA, doktoru bıçakladılar” için 7 yanıt

senin her düzgün davranmadığın insan seni bıçaklamalı öyleyse inan gerşekten hakediyosun bi insana yakışmaz bu açıklama

TURGUT DENEN İNSAN BENZERİ MAHLUK ; SENİN GİBİLERE ANCAK VETERİNER BAKMALI AMA MAALESEF DR. VETERİNERE SEVK ŞANSI YOK.

Hükümetin sağlık ve sosyal politikaları her alanda halkı şiddete teşvik etmektedir. Hapishaneler dolduğu için sürekli adalet reformları ve aflar uygulanmaktadır. HÜkümet 10 yıldır sağlık sistemindeki çarpıklığın sağlık çalışanlarından kaynaklandığını söylüyor. Bu kabul edilemez. (Kabul edenler de belli bir ideolojinin maşası olan sürünün koyunlarıdır).Bu da şiddeti körüklüyor..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.