Kategoriler
Haberler

Terme’de salgın nedeniyle bugün de hastanelere akın devam etti

Samsun’un Terme ilçesinde halk ishal, kusma ve ateşlenme şikayetiyle hastane ve aile hekimlerine akın etti. Cumartesi gününden itibaren başlayan şikayetler dün tavan yaptı. Çoğunluğu çocuk olmak üzere Terme Devlet Hastanesi’ne benzeri şikayetlerle gelen hasta sayısının bini aştığı ifade ediliyor. Aile hekimlerine yapılan başvurularla sayının bin 500’e yaklaştığı, bugün de hastaneye benzeri şikayetlerle başvuru geldiği öğrenildi.

 

SALGINA RAĞMEN OKULLAR TATİL EDİLMEDİ

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri de, ilçedeki salgını doğrulayarak, ilköğretime giden 1000’e yakın öğrencinin bugün okula gelmediğini açıkladı. İlçede yaşanan salgına rağmen okullar tatil edilmedi, eğitim halen devam ediyor. Akşam saatlerinde hastaneye akın eden hastalara yetişemeyen Terme Devlet Hastanesi’nde, tüm sağlık personelinin izinleri kaldırıldı. Gece yarısında çocuk poliklinikleri açıldı, boş olan hasta servisleri gelen çocuk hastalara ayrıldı. Yine ilçeye Samsun’dan gönderilen 2 çocuk doktoru, hastane personeline yardımcı oldu. Hasta yoğunluğuna rağmen, Terme Devlet Hastanesi gelen hiçbir hastayı başka bir hastaneye sevk etmeyerek krizi doğru yönetmeyi başardı.

 

SUÇLU SU ŞEBEKESİ Mİ BELLİ DEĞİL

 

Salgının, ilçedeki içme suyu şebekesinin klorlanmamasından kaynaklandığı tahmin ediliyor. Şebeke suyundan numune alan ekipler, tahlil sonuçlarının 2 gün içinde neticeleneceğine dikkati çekiyor. Konu ile ilgili belediye hoparlöründen şimdiye kadar herhangi bir uyarı anonsu da yapılmadı.

 

Terme Belediye Başkanı Ahmet Hamdi Yirmibeşoğlu ise konunun çok yönlü olarak araştırıldığını gerekli açıklamanın konu netlik kazandıktan sonra yapılacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.