Kategoriler
Haberler

TTB’nin TUS mağdurları ile ilgili açıklaması

2010 yılı Aralık ayında yapılan TUS Sonbahar Dönemi sınavında sorulan bir kısım soruların hatalı olduğu yargı kararı ile saptanmıştır. Bunun üzerine, adayların puanları ÖSYM tarafından yeniden hesaplanarak internet sitesinden şifreli kişisel girişle öğrenilebilir halde açıklanmıştır.

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada, yeni puanlama ile üst tercihlerinden birini kazananların 15 gün içinde başvurması halinde ilgili tercihe yerleştirileceği belirtilmiştir. Söz konusu başvuru süresinin ne zamandan başlayacağına ilişkin bir açıklama bulunmamaktadır. Ancak sonuçların 31 Ağustos 2012 tarihinde açıklandığı görülmektedir. Bu durumda, ilgililerin 15 Eylül 2012 tarihine kadar ÖSYM’ye başvurmaları gerekir.

Diğer yandan, söz konusu kusurlu idari işlemden etkilenen adaylarla ilgili ayrıntılı bilgilerin açıklanması için ÖSYM’ye gerekli başvuru tarafımızdan yapılmıştır. Bu başvuruya gelecek yanıt üzerine, kusurlu idari işlem sebebiyle hak kaybına uğrayan meslektaşlarımızın haklarının korunması için yapılabilecekler ayrıca açıklanacaktır.

4 Eylül 2012 Salı günü konuyla ilgili görüş ve önerilerimizi paylaşacağımız bir basın toplantısı yapılacaktır.

Meslektaşlarımıza saygıyla duyururuz.

TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ
MERKEZ KONSEYİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.