Kategoriler
Haberler

Zayıflama hapı kulanan genç kız hayatını kaybetti

Isparta’nın Yalvaç ilçesinde bir üniversite öğrencisinin kullandığı zayıflama ilacından dolayı hayatını kaybettiği öne sürüldü. 

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Yalvaç Büyükkutlu Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Muhasebe ve Finans Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi Yeşim Kılıç(20), zayıflamak için ilaç kullanmaya başladı. Arkadaşları sabah kahvaltı yapmak için uyandırmak istedikleri Kılıç’ın odasına girdiklerinde cansız bedeniyle karşılaştı. Sağlık ekiplerine haber verilmesiyle ilk müdahalesi yapılan genç kızın öldüğü belirlendi. 

Arkadaşlarının ani ölümünden dolayı şokta olduklarını ifade eden Burcu Kıpır, şunları söyledi: “Zayıflama hapını arkadaşımızın kullandığından haberimiz yoktu. Bu ilacı gizli gizli kullanmış. Hatta çoraplarına saklamış. Sabah kahvaltı için uyandırmak istedik, fakat geldiğimizde cansız bedeniyle karşılaştık. Şok olduk, hemen hastaneye kaldırdık, fakat odada hayatını kaybetmişti.” 

Bir ayda 15 kilo verdiği belirtilen kızın 18 Eylül günü kabızlık şikayetiyle gittiği Yalvaç Devlet Hastanesi’nde muayene olduğu ve doktora zayıflama ilacı kullandığını söylemediği belirtildi. Bir haftadır tuvalete dahi gitmeyen genç kızın savcılık tarafından yapılan incelemede odasındaki çoraplarının içine saklanmış şekilde yasaklı olduğu belirtilen kırmızı biber hapı bulundu. Genç kızın ölüm sebebinin kesin olarak belirlenmesi için cenazesi, otopsi yapılmak üzere adli tıp kurumuna gönderildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.