Kategoriler
Haberler

Acu: Sağlık Bakanlığı, Diyarbakır’a çocuk nörolog atayacak

Derman Baba Yetiş Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yılmaz Acu, Diyarbakır’daki çocuk nörolog uzmanı sıkıntısının kısa sürede çözüleceğini söyledi. Acu, “Güneydoğu’daki vatandaşlarımızın yaşadığı bu sorunu gündeme getirmemiz üzerine bakanlık yetkilileri sorunu kısa sürede çözeceklerini bildirdiler.” dedi.

 

Dernek Başkanı Acu, “Nüfusu 1,5 milyonu aşan Diyarbakır’da bir tek çocuk nöroloji uzmanının bile olmaması büyük bir sıkıntı. Hastalar ve ailelerin perişan durumda. Bunu insani olarak gündeme getirdik. Yerel ve ulusaldaki geniş yankı buldu. Çünkü gerçekten büyük bir sorun yaşanıyor. Bölge illerindeki çocuklar Diyarbakır’a gönderiliyor, Diyarbakır’da ise uzman yok. Fakir ve yoksul hastalar üzülerek söylüyorum özel hastanelere sevk ediliyordu. Sağlık Bakanlığı sorunla yakından ilgileneceklerini belirttiler.” diye konuştu,

 

Acu şunları söyledi: “Benim yaptığımız bir insanlık görevi. Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın, sağlık gibi hayati bir konuda mağdur edilmesine göz yumamazdık. Kaldı ki, böylesi bir konunun rant malzemesi haline getirilip, ailelerimizden 250 lira para istenmesi de açıkçası kabul edilemez bir durum. Hastalar ve yakınları, gerek yüz yüze ve gerekse telefonla sorunu anlatarak, bir an önce çözüm üretilmesi gerektiğini belirttiler. Her vatandaş gibi, ben de bu soruna kayıtsız kalmayarak, ülkemiz genelinde gündeme gelmesi için çaba harcadım. Sorunun çözümünde okyanusta damla misali de olsa katkım olduysa ne mutlu bana. Unutulmalı ki, sağlık ihmale ve beklemeye gelmez. Hele hele söz konusu geleceğimizin teminatı biricik çocuklarımız olunca, akan sular durur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.