Kategoriler
Haberler

BTSO’dan yoğun bakıma nefes aldıracak destek

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ve İl Sağlık Müdürlüğü arasında Çekirge Devlet Hastanesi bünyesinde yapılacak ‘Yoğun Bakım Ünitesi İnşaatı’ protokolü düzenlenen törenle imzalandı.

 

Bursa Valiliği Çarşamba binasında düzenlenen protokol törenine Vali Şahabettin Harput, İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, BTSO Meclis Başkanı İlhan Parseker ve oda üyeleri katıldı. Bu tür çalışmalarla sağlık sektöründe önemli adımlara imza atacaklarını belirten Vali Şahabettin Harput, “Bursa’ya bölge illerden de sürekli hasta geliyor. Sağlığın değişik alanlarında branşlar açarak vatandaş taleplerine daha iyi cevap vermek için çalışıyoruz. Bursa olarak sağlık yatırımlarının toplam hacmi 1 milyar TL’ye yakındır.” şeklinde konuştu.

 

Bursa’nın kendi içinde ihtiyaçları olduğunu söyleyen BTSO Meclis Başkanı İlhan Parseker de BTSO’nun yoğun bakım ünitesi için 700 bin TL bütçe ayırdığını belirterek, “Bu ihtiyaçlar her geçen gün çoğalıyor. Hastanelere hepimiz bir gün düşebiliriz. BTSO olarak oraya destek vermemiz gerekiyordu. Bu imzalardan sonra yapılacak yeni ünite 17 tanesi yeni olmak üzere, 16 tanesi revizyon edilmek suretiyle 33 yatakla hizmet verecek.” şeklinde bilgi verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.