Kategoriler
Haberler

Eşek gibi bakacaksına “12.000 TL” ceza

www.saglikcilar.net ‘in Haberi

İzmir’de 112 ekibine hakarette bulunan hasta yakını 12.000 TL para cezasına çarptırıldı. Hasta yakını neye uğradığını şaşırdı. 

Şubat ayı içerisinde İzmir’de; 380 Forbes ekibi gece 03:00 sularında bilinç kaybı olduğu belirtilen hastanın evine gitti. Hastayı değerlendirmeye başlayan doktor, hasta yakınının müdahalelerine mağruz kaldı.

Hasta yakını N.K. önce yeğenine sakinleştirici yapılması konusunda diretti. Doktor önce hasta ile ilgileneceğini, her iki kişiye aynı anda müdahale edilemeyeceğini belirtti. Hakaretlere başlayan N.K“Eşek gibi bakacaksın, ona da buna da bakacaksın” dedi. Görevli doktor, hiç kimsenin görev başında ki memurla böyle konuşamayacağını, şikayetçi olacağını ifade etti. N.K. “Sen benim kim olduğumu biliyor musun? Seni işten attıracağım, seni sürdüreceğim” diyerek, küfür ve hakaretlere devam etti. Ekibin üzerine yürüdü. Hastaya ekip sağlıklı bir şekilde müdahale ederek, hastaneye sevkini sağladı. Hastane önüne gelerek hakaretlerine, tehtidlerine devam eden hasta yakınından doktor karakola giderek şikayetçi oldu. Şikayet sonrası 3 duruşma yapıldı. Hasta yakını iddiaları reddetti. Hakim hakaret ve tehtid suçlarından hem evde, hem hastane önündeki olaylar için hasta yakınına “”12.000 TL”” para cezası verdi.

Bu haberi lütfen beğenin, paylaşın, tweetleyin… 

Hekim Maaşları Azalacak Mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.