Kategoriler
Haberler

Gaziemirliler lösemi hastası Berfin için yardım topladı

Gaziemir Belediyesi, lösemi hastası Berfin ve ailesini unutmadı. 

2,5 yaşındaki lösemili kızları Berfin’in tedavisi için İzmir’e yerleşen Ölmez ailesine, yardımlar toplanmaya devam ediyor. Gaziemir’de bir grup yardımsever de Gaziemir Belediyesi’nin desteğiyle Berfin ve ailesine ulaşmayı başardı. 

2,5 yaşındaki lösemili kızlarının tedavisi için Mardin’den İzmir’e Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne gelen Ölmez ailesi, Kadifekale’de tuttukları bomboş evlerinde yaşam mücadelesi vermeye devam ediyor. Anne Latife Ölmez, “Evimizi tutmadan önce Hasta Çocuk Evleri’nde kaldık. Orada 4 çocuğumla birlikte bize her türlü yardımısağladılar. Doktorlar kızımızın tedavisinin 3 yıl süreceğini söyleyince ev tutmak zorunda kaldık. Eşim Mardin’de inşaatlarda çalışıyordu. İzmir’e hala işbulamadı. Tuttuğumuz evde tek bir eşyamız yoktu. Yardımlarla şimdi evimizi yerleştirmeye başlıyoruz. Gaziemir Belediyesi’ne çok teşekkür ederiz. Toplanan yardımları bize ulaştırdı” dedi. 

Başkanımıza teşekkürler 

Şehir dışından gelen, İzmir’de kalacak yerleri olmayan ailelerin hastane bahçesinde yatmaması için Hasta Çocuk Evleri yıllardır büyük bir özveri ile çalışıyor. İzmir Büyükşehir Belediye BaşkanıAziz Kocaoğlu’nun bağışladığı 3 ev sayesinde yüzlerce aileye ulaşılmış olundu. Tamamen toplanan yardımlarla evlerde ücretsiz kalan, ihtiyaçları karşılanan aileler, İzmir’de böyle bir desteğin olmasından çok mutlu olduklarınıbelirtiyor. Bu evlerde kalan Berfin bebek ve ailesi de yardım eli uzanan yüzlerce aileden biri. Kadifekale’de tuttukları bomboş ev için ev eşyalarıyardımlarla toplanmaya devam ediyor. Berfin ve ailesine destek olmak isteyen Gaziemirli yardımseverler, kullanmadıkları tüm eşyaları aile için bağışladı.Kanepe, yatak, dolap, yorgan, battaniye, sandalye, yastık, çarşaf, kıyafet gibi eşyaları toplayan yardımseverler, Gaziemir Belediyesi aracılığıyla aileye bu yardımları ulaştırma fırsatı yakaladı. Aileye yardım etmenin mutluluğunu yaşayan Gaziemirli vatandaşlar, Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’a teşekkür etti.

Nihal IŞIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.