Kategoriler
Haberler Köşe Yazıları

Hipokrat’ın Düğünü

Sabah ilk ışıklarıyla beraber güneşin sıcak yüzü tenini yakmaya başlar. Bedeninde ağrıyan kemiklerin ruhunun sızlamaları gibidir. Sabah kahvaltısını her zaman ki gibi kalabalıklar arasında tek başına yaparsın. Şehrin gürültüsünü bedeninde yaşarsın. Gurbetin verdiği ızdırap nefes alıp verişin gibi seni sarmıştır.

Hayatının olmazsa olmazı dolmuşla yada metro tarzı bir toplu taşıma aracında her zaman senin için bir yer vardır. Sıradan ve insanların yalnızlığa boğulduğu bir seyahatin ardından kitaplarını masanın üzerine bırakır. Önlüğünü iliklersin, lavabonun önünden süpürge seni bekler ve hayatının büyük bir zamanını ayırdığın pas pası da atıveririsin. Ve işte bir akademisyenin garsonluk hayatı böyle başlar. Bu şerefe nail olan sayısı pek fazla olmasa da, azımsanamayacak düzeydedir.

Üniversite mezunu olan yüz binlerce kişinin işsiz olduğunu öne süren AKÇAY, ”2010 Ocak-Ekim döneminde İŞKUR’a kayıtlı işsiz sayısı 1 milyon 548 bin kişi, 2011 Ocak-Ekim döneminde ise yüzde 20.3 oranında artarak 1 milyon 862 bin kişiye çıkmıştır. Ocak-Ekim 2011 döneminde İŞKUR’a iş başvurusu yapan 1 milyon 862 bin kişiden 147 bini 2 yıllık yüksekokul, 127 bini 4 yıllık üniversite, 5 bin 289’u yüksek lisans, 263’ü de doktora mezunudur. Bu tablo üzerine başka ne söylenebilir, bilemiyorum” diye konuştu. [1]

AA 

Artık bundan sonra bize hep düğün bayram iki çay alıp eğitime destek mi sağlasak diye düşünmeye başladım.

Şeyhzade bilgin

[1] http://ekonomi.haberturk.com/makro-ekonomi/haber/699912-doktorali-olmak-da-yetmiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.