Kategoriler
Haberler

Kansere dikkat çekmek için İstanbul’dan Artvin’e pedal çevirerek gidiyorlar

Kanserden ölen şarkıcı Kazım Koyuncu’yu anmak için “Kansere Dikkat, Pedallara Kuvvet” sloganıyla pedal çeviren bisikletçiler, yolculuk sırasında Medical Park Samsun Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçti.

 

İstanbul’da 30 Eylül’de bir araya gelen bisikletçiler Gönül Tekeş, Ergun Oskay ve Cengiz Yargıç, kanserden ölen Karadenizli şarkıcı Kazım Koyuncu anısına düzenlenen “1. Kazım Koyuncu Karadeniz Bisiklet Turu” kapsamında Karadeniz turuna çıktı. 23 Ekim’de Artvin’de sonlandıracakları bisiklet turunda pedal çeviren bisikletçiler Medical Park Samsun Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçtikten sonra turlarına devam etti.

 

Medical Park Samsun Hastanesi Genel Müdürü Hikmet Çavuş, Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Egin, Hematoloji uzmanı Doç. Dr. Emel Özyürek, Radyasyon Onkolojisi uzmanı Uzm. Dr. Barış Okumuş, turun organizatörü Mithat Özdemir ve bisikletçiler, sağlık kontrolüne girmeden önce kanser hastalığında erken tanı ve teşhisin önemi hakkında sohbet etti.

 

Medical Park Samsun Genel Müdürü Hikmet Çavuş, “Yaklaşık 4 yıldır Samsun ve Karadeniz Bölgesi’nde kanser hastalığına yakalanmış vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz. Hastanemizde medikal onkoloji, radyasyon onkolojisi, PET-CT ve pediatrik kemik iliği merkezini kurduk. Ankara’nın doğusunda hiçbir özel hastanede olmayan Lösemili Çocukların tedavisi için pediatrik kemik iliği merkezini açtık. Günden güne ekibimizi güçlendiriyoruz ve yatırımlarımızla daha güçlü bir merkez olmaya çalışıyoruz. Bisikletçi arkadaşlarımızın bu mücadelede gerçekten çok etkili olacaklarını düşünüyorum. Bizleri de ziyaret ettikleri için çok teşekkür ederim.” dedi.

 

Kazım Koyuncu’yu anmak, Türkiye ve Karadeniz’de yaygınlaşan kanser vakalarına dikkat çekmek için bu turu yaptıklarını ifade eden Cengiz Yargıç, “Projemiz kanserden korkulmaması gerektiğini, erken tanının önemli olduğunu ve kanserle tanışmış bir kişinin hayata bağlanması gerektiğini vurgulayan bir projedir. Medical Park Samsun Hastanesi yönetimine, doktorlarına ve çalışanlarına ilgi ve alakaları için teşekkür ederiz.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.