Kategoriler
Haberler

Melike Sakin’in ölümündeki ihmal iddiaları soruşturuluyor

Sağlık Bakanlığı, ‘Bursa’da diş ağrısı şikâyeti ile gittiği hastaneden T.C. numarası yok diye muayene edilmediği, daha sonra antibiyotik verilerek evine gönderildiği’ belirtilen Melike Sakin’in ölümündeki ihmal iddiaları üzerine soruşturma başlattı. 

Bakanlık’tan yapılan yazılı açıklamada Melike Sakin’in ölümündeki ihmal iddiaları üzerine Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ın talimatı ile soruşturma başlatıldığı belirtilerek, “Hasta Melike Sakin Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne diş ağrısı şikâyeti ile başvurmuştur. Hastanın kimlik numarasının bulunmaması nedeniyle işlemleri tutanak ile kayıt altına alınarak yapılmak istenmiştir. Ancak hasta aynı bahçe içindeki Şevket Yılmaz Hastanesi’ne giderek daha önceki kayıtlarından kimlik numarasına ulaşmış ve burada muayenesini olmuştur. Hastaya ‘dental apse’ tanısı konmuş ve buna uygun ilaç başlanmıştır. Hasta karın ağrısı şikâyetinden hiç bahsetmemiş, ölümüne kadar geçen 2 gün içinde de hastaneye başka bir başvurusu olmamıştır.” denildi. 

Hastaya uygulanan tedavinin başvuru sebebine uygun olduğu aktarılan açıklamada, hastanın kesin ölüm nedeninin adli tıp incelemesi sonucunda belirleneceği kaydedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.