Kategoriler
Haberler

Ölen annenin karnından ameliyatla alınan bebek Kocaeli’ne getirildi

Sakarya’nın Pamukova ilçesinde silahlı saldırıda hayatını kaybeden hamile kadından ameliyatla alınan bebek, Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

 

Cumhuriyet Mahallesi Sedat Eryiğit Caddesi’ndeki evinde dün uğradığı silahlı saldırıda yaralanan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden 38 haftalık hamile Neslihan Çelik(32)’ten ameliyatla alınan bebek, sağlık durumunun kötüleşmesi üzerine ambulansla KOÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’ne getirildi.

 

Acil Servis’in önüne yaklaşan ambulans, bir süre bekledi. Bu esnada, sağlık görevlileri ambulansın içerisinde bebeğin sağlık durumunu kontrol etti. Basın mensuplarının görüntü almasını engellemek için bebeğin içinde bulunduğu kuvözün üzeri örtüyle kapatıldı. Gazetecilerin bebeğin sağlık durumunu sorması üzerine ambulansta bulunan sağlık görevlisi, “Bebek olabileceği en iyi durumda geldi. 110 kalp atımı. Daha ne olsun.” karşılığını verdi. Bebek, üniversite bünyesinde bulunan yeni doğan ünitesinde tedavi altına alındı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.