Kategoriler
Haberler

SAMEDER’den Sağlık Müdürü Özer’e ziyaret

Adana Sağlık Mensupları Derneği (SAMEDER) Başkanı Dr. İsmail Sefa İrday ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sağlık İl Müdürü Dr. Ahmet Özer’i ziyaret etti. 

Derneğin çalışmaları hakkında Özer’e bilgi veren SAMEDER Başkanı İrday, dernek olarak yurt içi ve yurt dışında sağlık taramaları yaptıklarına dikkat çekti. İl genelinde lise öğrencilerine yönelik ‘Sigara ve zararlı alışkanlıklar’ konulu seminerler verdiklerini anlatan İrday, “Adana’nın köylerinde gönüllü sağlık taramasında bulunduk ve vatandaşların ilaç ihtiyaçlarını karşıladık. Adana’nın kenar mahallelerinde açılan okuma salonlarına giden öğrencileri ücretsiz sağlık taramasından geçirdik. Daha önce sağlık taramaları yaptığımız Afrika’nın Uganda ülkesinde yapımı süren Uganda Jinja Türk Hastanesi ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Yakın zamanda Afrika’da Türk hastanesi hizmete girecek.” dedi. 

SAMEDER’in çalışmalarını takdirle karşıladıkların söyleyen Ahmet Özer ise “ Sivil toplumun sağlık alanında yaptığı çalışmalar çok önemli. Bu kapsamda SAMEDER’in kalıcı çalışmalarını görüyor ve gönüllülük esasına dayanan bu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz.” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.