Kategoriler
Haberler

SAYED Ulusal Sağlık Kurultayı Başladı

20121018-093349.jpg

4.Ulusal Sağlık Kurultayı Antalya’da başladı.

Sağlık hizmetinin sadece Sağlık Bakanlığı veya doktorların sorumluluğunda olmayıp; doktoruyla, sağlık idarecisiyle, hemşiresiyle ve özellikle hizmet sağlayan sektör kuruluşlarıyla bir ekip işi olduğu inancıyla kurulan SAYED; kurulduğu günden beri gerçekleştirdiği kurultaylar ve sempozyumlarla sağlık hizmeti sunumunda görev alan tüm tarafları bir araya getirerek, kısa sürede sağlık yöneticilerinin öncü kuruluşu konumuna geldi.

2007, 2008 ve 2010 yıllarında gerçekleştirdiğimiz Ulusal Sağlık Kurultaylarıyla, çeşitli sempozyumlarla, dergi, kitap ve benzeri yayınlarla gelişen sağlık sisteminin önündeki sorunların çözümüne ışık tutmuş olduk.

17-21 Ekim 2012 tarihinde Antalya’da gerçekleştirmeyi planladığımız ‘4. Ulusal Sağlık Kurultayı’ ile yine kaliteli, verimli, hakkaniyetli ve kolayca ulaşabilir bir sağlık hizmeti sunmak için canla başla çalışan sağlık yöneticilerinin uygulamada karşılaştıkları sorunları, çözümün tüm tarafları ile birlikte bütün yönleriyle müzakere ederek, hızla gelişen sağlık sistemimizin geleceğini şekillendirecek politikaların oluşturulmasında sorumluluk almayı hedefliyoruz.

Sağlık hizmeti sunumuna yön veren; Sağlık Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, Kamu İhale Kurumu, Sayıştay, Hazine Müsteşarlığı, Üniversiteler, özel sağlık sigorta kuruluşları, medikal sektör kuruluşları ve ilgili diğer kurumların üst düzey yöneticileri ile tüm kamu ve özel sektör sağlık yöneticilerini bir araya getirecek olan kurultayımızda, tüm sağlık yöneticilerimizi aramızda görmek bizi mutlu edecektir.

Prof. Dr. Hayreddin YEKELER
SAYED Yönetim Kurulu Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.