Kategoriler
Haberler

Trabzon’a 700 yataklı hastane yapılmasının önü açıldı

Trabzon Belediye Meclisi, 250 yatak kapasitesi ile yıllarca bölgeye hizmet veren Fatih Devlet Hastanesi’nin 700 yatak kapasitesine çıkarılması için teklif edilen plan değişikliğini kabul etti. Belediye Meclisi, hastanenin batı tarafında kalan 5 parselin kamulaştırılarak sağlık tesisi alanı içerisine katılmasına, doğu tarafında kalan 10 metrelik yolun da 12 metreye çıkarılmasını kararlaştırdı.

 

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, 250 yataklı Fatih Devlet Hastanesi’nin yıkılarak yerine 700 yatak kapasiteli yeni bir hastanenin yapılmasının düşünüldüğünü belirtti.

 

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Nihat Tosun’un hafta içerisinde belediyeyi ziyaretinde Fatih Devlet Hastanesi’nin yerinde yapılması yeni hastane için gereken imar değişikliği üzerinde çalıştıklarını anlatan Gümrükçüoğlu, “Müsteşar Tosun, geniş otoparkları, gelişmiş radyoterapi eve kemoterapi üniteleri, modern ve çağdaş donanımları ile çok iyi bir kent ve Doğu Karadeniz kompleksi yapmayı planladıklarını ve bu nedenle hastane alanının genişletilmesi gerektiği talebi üzerine konuyu meclise getirdik ve meclisimiz bu talebi olumlu değerlendirdi. Bölgemiz için hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.