Kategoriler
Haberler

Türkiye’deki tüm sonuçlar tek bir ekrana toplanıyor

 

Kurumumuz tarafından SUT eki Ek:8 listesinde yer alan laboratuar işlemlerine ait sonuç ve raporların Medula sistemi üzerinden hekimler tarafından görülmesine ilişkin çalışma yapılmaktadır.

        Hekimler, genel sağlık sigortalısı ve bunların bakmakla yükümlü oldukları kişiler sağlık hizmet sunucusuna sağlık hizmeti almak amacıyla başvurduklarında hastalarının geçmiş tarihlerde yapılmış olan laboratuar işlemlerine ait sonuç ve raporları e-reçete uygulaması amacıyla almış oldukları şifre ile https://medeczane.sgk.gov.tr/doktor/login.jsp web uygulaması üzerinden görebileceklerdir. 

        Hekimler ilk aşamada ileri görüntüleme tetkikleri olarak adlandırılan magnetik rezonans inceleme (MR) ve bilgisayarlı tomografi (BT) tetkiklerinin raporlarını görebileceklerdir. Diğer laboratuar işlemlerine ait sonuç ve raporlara ise ilerleyen süreç içerinde yazılımların tamamlanması sonrasında görme imkanına kavuşacaklardır.

        İlk aşamada yazılımı tamamlanan ileri görüntüleme tetkikleri olarak adlandırılan magnetik rezonans inceleme (MR) ve bilgisayarlı tomografi (BT) tetkiklerinin raporlarını medula uygulamasında sonuçlarının kaydedildiği alanın büyüklüğü 255 karakterden 3000 karaktere çıkartılmıştır. 

        Sağlık hizmet sunucuları MR ve BT tetkiklerinin raporlarını ilgili alanlara kaydedeceklerdir. 

        Hekimler MR-BT tetkik sonuçlarını https://medeczane.sgk.gov.tr/doktor/login.jsp web uygulaması üzerinden TC Kimlik No ve şifreleriyle giriş yaptıkları taktirde görebileceklerdir. Rapor içeriğinin kaydı işlemi 2010 Ekim ayı itibariyle başladığından bu tarihten önceki tetkiklere ait raporlar görülememektedir. 

        Tüm hekimlere önemle duyurulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.