Kategoriler
Haberler

Türkiye’nin ilk sağlık akademisi eğitime başlıyor

Burdur İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kurulan ilk sağlık akademisi yarın eğitime başlıyor. Akademide, yaklaşık 8 bin kişiye 28 farklı sağlık konusunda eğitim verilecek.

 

Burdur Devlet Hastanesi Konferans Salonu’nda düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan İl Sağlık Müdürü Sırrı Şenbayram, Sağlık Akademisi projesinin Türkiye’de ilk olduğunu belirtti. 9 aydır yapılan bir çalışmanın ürünü olan projeye 60 personelin emek verdiğini anlatan Şenbayram, eğitimlerden faydalanmak için 10 bin kişinin Sağlık Akademisi’ne başvurduğunu aktardı.

 

Sağlık Akademisi’nin amacının, bireylere ve topluma sağlığın değerini anlatmak olduğunu vurgulayan Şenbayram, “Sağlık sorunlarını kendi kendine çözmeye alıştırmak, kronik hastalara gündelik sorunlarının çözümünde yardımcı olmak ve hastalıklar konusunda bireylerin yaşamı boyunca ihtiyaç duyacakları konularda ileri düzeyde bilgi sahibi olmalarını sağlamaktır.” şeklinde konuştu.

 

Eğitimlerin, kendi alanında tanınmış uzman kişiler tarafından verileceğini ifade eden Şenbayram, şöyle konuştu: ”Bu eğitimler sonunda bilinçli bir toplum yetiştireceğiz. Sağlık Akademisi’nde yıl boyunca eğitimler ve başvurular devam edecek. Akademide, her yıl katılımcı sayısını artırmak ve devamlılığın sağlanması hedeflenmektedir. Bugüne kadar 8 bin kayıt aldık. İlk eğitim yarın başlayacak ve 3 ay sürecek. Eğitimler sonunda, katılım belgesi verilecek.”

 

Toplantıda, akademiye başvurmak isteyen vatandaşların, ‘www.burdursaglikakademi.org’ internet adresinden ya da İl Sağlık Müdürlüğü’nden bilgi alabilecekleri bildirildi.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.