Kategoriler
Haberler

Türklere ücretsiz sağlık hizmeti verilmesi yanlış

Rum Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu II. Hrisostomos, Kıbrıslı Türklere ücretsiz sağlık hizmeti verilmesinin yanlış olduğunu ifade etti. 

Rum Başpiskopos II. Hrisostomos, bir mülakatında, hükümetin paraları har vurup harman savurduğunu iddia etti. “Güney Kıbrıs mülteci doldu.” vurgusunu yapan II. Hrisostomos, Hristofyas hükümetinin tercih ettiği sosyal politikanın yanlış bulduğunu belirtti. “Açları veya korkunç çıkmaz içerisinde olanları doyurmadı.” eleştirisinde bulunan Hrisostomos, Hristofyas’ın yabancılara ödenek, Kıbrıslı Türklere bedava sağlık hizmeti, kamu hizmetine alma ve benzeri politikalarının yanlış olduğunu söyledi. 

II. Hrisostomos, politikadaki bozulma ve yozlaşmaya işaret ederken “Bizim politikacılarımız da Yunanistan’daki denkleri gibi rüşvet almaya başladı. Biz Heleniz. Bu, orijinal Helenler olduğumuzun teyididir.” dedi. 

Bu arada Şubat 2013 yılında yapılacak olan Rum başkanlık seçimleri ile ilgili olarak da konuşan Hrisostomos, Rum Anamuhalefet Partisi olan DİSİ Genel Sekreteri Nikos Anastasiadis’in büyük ihtimalle başkan seçileceğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.