Kategoriler
Duyurular Haberler

Sağlık Bakanlığı’ndan açıklama:

20131125-202317.jpg

PEKİ SAĞLIK BAKANLIĞI’NA SORUYORUZ?

UZMANLIK EĞİTİMİNE BAŞLAMAK İSTEYENLERİ NEDEN BEKLETİYORSUNUZ?

NEDEN BİRKAÇ AY İÇİN EV TUTTURUYORSUNUZ?

BU GENÇ HEKİMLERE VE DEVLETE NEDEN BOŞ YERE PARA HARCATIYORSUNUZ?

BU İNSANLARIN KAZANDIKLARI KURUMA 194 KİŞİ GİBİ HEMEN BAŞLAMASI ÇOK MU ZORDUR?

MESELE HAK KAYBI DEĞİL, UYGULAMADAKİ MANTIKSIZLIKTIR!!!

SAĞLIK BAKANLIĞI AÇIKLAMASI

53 üncü Devlet Hizmet Yükümlüsü Kurası ile Türkiye Halk Sağlığı Kurumuna bağlı birimlere yerleşen ve aynı zamanda TUS sınavı ile Sağlık Bakanlığı adına üniversite hastanelerinde asistanlık yapmaya hak kazanan tabipler ile Bakanlığımıza bağlı Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde asistanlık yapmaya hak kazanan tabiplere, DHY atamaları ile ilgili tebligatları yapılmıştır.

Bu atamaların yapılmış olması TUS ile yerleşmiş olan tabiplerin asistanlığa yerleşme haklarını hiçbir şekilde etkilememektedir.

Atamaların yapılmış olması uzmanlık eğitimine başlamadan önce görev yapmak isteyen tabiplerin çalışmasına imkan vermek ve uzmanlık atamaları yapılana kadar hizmetlerinden faydalanmak amacı dışında uzmanlık eğitiminden vazgeçen tabiplerin görevlerine devamlarının sağlanmasına imkan sağlanması gibi bir çok avantajı bulunmaktadır. Aynı zamanda asistanlıktan feragat edecek kişilerin hemen göreve başlamalarına olanak sağlanmaktadır.

53 üncü Devlet Hizmet Yükümlüsü Kurası ile Türkiye Halk Sağlığı Kurumuna yerleşen ve TUS kazanan tabiplerin tebligatlarının yapılması, hiçbir kişinin hak kaybına sebep olmadığı gibi, tabipler açısından bir çok avantaj sağlamaktadır.

Sağlık Bakanlığı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.