Tıbbi Mümessiller destek bekliyor

destek

imza kampanyasına katılmak için tıklayın

Sağlık sektörünün her noktasındaki çalışanlar ciddi bir işyükü ve dayatmacı bir politika ile karşı karşıya bu sefer Tıbbi Mümessil arkadaşlarımız hem madden hem de manen zor durumda. Sizden asistanhekim.org olarak ricamız bir dakikanızı ayırıp aşağıdaki metni okumanız ve başlattıkları kampanyaya imzanızı bırakmanız. 

müdap

Bizler ilaç firmalarında çalışan Tıbbi Mümessiller olarak son yıllarda giderek ağırlaşan şartlarda işlerimizi yapmak zorunda kalıyoruz. Hastanelere giriş yasaklarının olması, periyodik ve yüksek satış hedeflerini tutma zorunluluğu, ölümlü trafik kazalarına neden olabilen yoğun seyahat programları, sağlık politikalarına bağlı olarak toplu işten çıkarmaların olması, sınırları belli olmayan çalışma saatleri ve eve gelince yapmak zorunda olduğumuz bilgisayar işlerine (rapor, plan ve mailleşmeler) şimdi de bu işi yapabilmek için almak zorunda olduğumuz ÜTE (Ürün Tanıtım Elemanı) sertifikası eğitimleri eklendi.

imza kampanyasına katılmak için tıklayın

Üç ay boyunca 70 saat zorunlu katılımlı uzaktan eğitimler yüzünden yaşamak bize zulüm oldu. Ne mesai saatinde eğitime girebiliyoruz (girsek de hedeflerimizi kim tutacak?), ne de akşam evde buna girebilecek ortam ve enerjimiz oluyor!

Buradan eğitime karşı olduğumuz düşünülmesin. Bizler her biri çok sıkı elemelerden geçerek işe kabul edilmiş yüksek öğrenim düzeyine sahip kişileriz. Mesleğimizin hassasiyeti nedeniyle firmalarımızca kısa aralıklarla bugüne değin eğitimler aldık ve almaya da devam ediyoruz. Bu noktada ilaç sektörünün birçok sektöre oranla ideale yakın eğitim verdiği gerçeğini de unutmamak gerekir.

imza kampanyasına katılmak için tıklayın

Soruyoruz:

Bir Tıbbi Mümessil bütün bu iş yoğunluğunun arasında bir de 70 saat katılım zorunluluğu olan eğitimi nasıl tamamlasın?

Çoğu asla işimize yaramayacak olan ağır içerikleri kısa sürede nasıl içselleştirsin?

Zaten eğitim için kişi başı verdiğimiz 1.180 TL’nin mali yükünü henüz atlatamamışken bir de eğitimin mesaisel ve içeriksel yükünü nasıl kaldırsın?

Bizler bu platform aracılığıyla bizlerin fikrine hiçbir şekilde danışılmaksızın dikte edilen sınav ücretine, eğitim süre ve içeriğine itiraz ediyoruz.

imza kampanyasına katılmak için tıklayın

Talebimiz, ilgili kurumların bütün bu konularda bizlerin belirleyeceği bir Tıbbi Mümessil Derneğiyle görüşülerek sürecin yeniden inşa edilmesi ve ortak kararlar ile yola devam edilmesidir. Atacağınız imza ile bize çok büyük bir destek vermiş olacaksınız. Şimdiden hassasiyetiniz için çok teşekkürler..

imza kampanyasına katılmak için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.