”sen doktor musun?”

Uzm. Dr. Ömer ÖZÜMER
Uzm. Dr. Ömer ÖZÜMER

”yok abi, henüz tıp öğrencisiyim”..

”oğlum tıbbiyeyi bitirdiğinde büyük adam olacaksın zannediyosun ya; emin ol bi b.k olmayacaksın.. havalı, egoist, inekten bozma sığır, çıkarcı, asosyal ve paragöz bi herif olacaksın altı üstü.. anlayacağın, bunca yıl ömrünü tüketip adam oldum zannedeceksin ama bi halta yaramayan bi ucube olacaksın altı üstü.. emin misin bu okulu bitirmek istediğine?”..

”elbette eminim abi.. bu meslek benim çocukluk hayalim.. sendeki bu kadar hakaret etmene sebep olacak doktor nefreti de neyin nesi abi ben o kısmı anlayamadım”..

”lan yeme beni zıpır, paranın dibine vurayım saraylarda harem hayatı yaşayayım diye girmedin mi bu fakülteye?.. hepiniz aynı tornadan çıkma kalaslar değil misiniz oğlum?.. artistlik yapma bana, ben sizin ciğerinizi bilirim bea”..

”abi bu devirde hangi doktor paranın gözünü çıkarmış, hangi doktor malikanede yaşıyor?.. hayal dünyasında mısın, çok mu masal okuyosun be abi.. çoğu doktor ufacık apartman dairesinde maaş gününü sabırsızlıkla bekleyecek kadar komik rakamlar kazanıyor..

çoğu doktor, beş yıllık asistanlık hayatı boyunca belki sadece bir kez yaz tatiline çıkabilecek kadar para kazanabiliyor.. çoğu doktor, bankadaki birikimi yetmediği için hayalini kurduğu evliliğini erteliyor.. bizler o senin fantezi dünyanda betimlediğin gruba ait değiliz, bizler neyin artistliğini yapacaz ki sana.. sendeki bu kafa neyin kafası anlayamadım abi?.. sanırım doktora şiddet uygulayan kalasların örümcek ağıyla esir alınmış zihinleri de seninle aynı tornadan çıkmış.. nacizane onüç yılımızı harcayıp, öğrenciliğimizde sizin zihniyetinizdeki odungiller kıçında pirelerle dans ederken biz sabahlara dek çalışıp alın terimizle bileğimizin hakkıyla bir diploma sahibi olduk diye mi bu kıskançlık, bu düşmanlık.. biz sizi dışlamaz kucaklarken siz neden sığ beyinlerinizle aşağılık komplekslerinizle bizi ötekileştirip hedef tahtasına yerleştiriyosunuz bi türlü anlayamıyorum.. başaramadığınızı başaranlara bu kin bu öfke sizin acizliğinizi kamçılıyor anlayabiliyorum, lakin anlayamadığım şu; bu denli nefret beslediğiniz güruhtan neden hala medet umup ayağınıza kıymık batsa, gözünüze çöp kaçsa bile yardım dileniyosunuz.. madem ki bu doktor camiası topyekun artist, sen de git veterinerde tedavi ol”..

”ne diyosun lan sen, ben hayvan mıyım?”..

”insanı tedavi eden sıfattan bu kadar nefret ettiğine göre seni iyileştirecek tek mercii veterinerdir diye düşündüm sadece”..

”…^^//(()))??!!!”’

”abi sen çook kızdın belliki, sana buz kalıbı vereyim de, münasip yerlerine sür ki serinleyesin!!”::

Uzm. Dr. Ömür ÖZÜMER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.